Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

30 Haziran 2010 Çarşamba

Zalgiris'e Yeni Koç : Aco Petrovic

Buradan aslında Romanov'un nasıl bir başkan olduğunu okumak lazım. 2 sıfatla tanımlamak gerekirse, birincisi derebeyi ikincisi şehir ayısı olur kesinlikle. Yine de koç hareketi olabildiğine doğru. Aco Petrovic önemli ve bu takım için olabilecek en doğru koçlardan biridir. Peki bu koçu da enteresan fantazileri ve istekleriyle bıktırıp kaçıracak veya kovacak mı emin değilim.

Petrovic'le 1 yıllık bir sözleşme imzalanmış. Petrovic, Grundwald'e gidip takımın tesislerine uğramış, analizleri almış, gelecek sene için kendi kartlarını belirlemiş. Petrovic akıcı hücum sistemine inanan, bunu genç oyuncularla olabildiğince başarmaya çalışan bir isim. Zaten Dusan Ivkovic'in onu yanında istemesi, onunla beraber çalışmaktan mutluluk duyması bu yüzden. Bir nevi Sırbistan'ın genç oyuncularla, Teodosic önderliğinde ki akıcı hücumlarının mimarıdır Petrovic. Kızılyıldız'da göreceli bir başarı sağladı. Hiç iç açıcı olmayan Kızılyıldız finans durumuna rağmen takımı ayakta tutmayı başardı. Üstelik bunu genç oyuncularla yaptı. Gelecek sene belki Zalgiris Euroleague'de inanılmaz sonuçlar alamayacak, ligde Rytas'ın yine altında kalacak ama şu bir garanti ki Zalgiris herkesin izlemekten memnun olacağı bir takım olacak.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...