Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

19 Haziran 2010 Cumartesi

Cabezas Khimki'den Ayrılmak Üzere

Zoran Planinic transferi sonrası Cabezas - Raul Lopez ikilisinden birinin takımdan ayrılacağı belliydi. Bu konuda ilk sinyali takımın koçu Sergio Scariolo verdi. "Cabezas kalmak veya gitmek konusundaki kararını kendisi verecek. Kişisel sebeplerden ötürü ayrılmak isteyenler ayrılmakta özgürdürler." sözü Planinic transferinin de gerekçesini ortaya koymuş oldu. Cabezas'ın belli ki bazı sıkıntıları var. Aslında Rusya bu açıdan çok ilginç bir yer. Oraya gidenler ya bir daha geri dönmek istemiyor, ya da bir an önce oradan ayrılmak istiyor. Bu seneki örneklerden birini de James White olarak verebiliriz. Özellikle Cabezas gibi sıcak iklimde yetişmiş biri için Rusya soğuğu önemli bir faktör olmuş olabilir. Problemlerini ancak kendisi açıklarsa öğrenme şansımız olacak.

Cabezas'ın mucize olmazsa Khimki'den ayrılacak olması Aşk-ı Memnu'yu kıskandıracak derecede karışık bir söylenti zincirini de beraberinde getiriyor. Siena'nın Cabezas'ı istediği heryerde konuşuluyor. Zaten kendisi de bunu açıkladı. Aynı zamanda bu yaz McIntyre'ı serbest bırakacakları da çok önceden açıklandı. Malaga'nın McIntyre ilgisi malumken bir anda Cabezas'ın serbest kalması basit bir denklemle Cabezas'ı Siena'ya, McIntyre'ı da Malaga'ya göndermeye yeterliydi. Ama bugün ani bir gelişmeyle Malaga daha önceden kontrat yenilendiği söylenen Omar Cook ile yolları ayırdı. Bu da Cabezas'ı Malaga'ya, Cook'u da Siena'ya götürecek ayrı bir senaryonun kapısını araladı. Her iki takım cephesinden çok kısa zamanda iki transfer açıklaması bekliyorum ama kim nereye gidecek işte orası karışık. En dış kulvardan Efes Pilsen de bu karmaşaya katılırsa ortada serbest olan 3 önemli oyun kurucu ve oyun kurucusu olmayan 3 takım olacak.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...