Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

22 Haziran 2010 Salı

Dusan Ivkovic Olympiakos'ta

Yunan medyasında ve Olympiakos taraftar sitesinde söylendiğine göre Ettore Messina'yı daha fazla beklemek istemeyen Panagiotis ve George Angelopoulos kardeşler Avrupa'nın en kariyerli koçlarından biri olan Dusan Ivkovic'le anlaştı. 11 yıl sonra tekrarlanan Ivkovic-Olympiakos birlikteliğini yorumlamak için kesin imzaları bekleyelim. Ivkovic'in Olympiakos'ta, eylül ayında Türkiye'de oynanacak Dünya Şampiyonası'ndan sonra çalışmaya başlayacak. Yine de şimdiden Dusan Ivkovic'in kariyerine kısaca bir bakmakta fayda var.

1943 doğumlu Sırp koç, Partizan, PAOK ve Olympiakos'la 1'er kez(96/97), Cska Moskova'yla 3 kez lig şampiyonluğu yaşarken, 79'da Partizan'la Korac Kupası, 97'de Olympiakos'la Euroleague, 2000'de AEK'yla Saporta Kupası, 2006'da Dinamo Moskova'yla ULEB zaferleri yaşadı. 88 Olimpiyat Oyunları'nda Yugoslavya'yla final yaşayan Ivkovic, 89, 91, 95 Avrupa Şampiyonaları'nda altın madalya, 2009'da Sırbistan'la gümüş madalyada kalırken, 90 Dünya Şampiyonası'nda da Yugoslavya'yla zafere ulaştı. Kariyeri boyunca bir çok kulüp takımı çalıştıran koç, 58/68 yılları arasında ki oyunculuk kariyerinde Radnicki Belgrade'da oynadı.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...