Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

24 Haziran 2010 Perşembe

Real Madrid'in Uzun Çılgınlığı

Çılgınlık diyorum çünkü artık bu boyutlara gelmiş durumda bana göre. Ante Tomic, Darjus Lavrinovic, Felipe Reyes, Jorge Garbajosa, Novica Velickovic ve hatta Van Den Spiegel. D’or Fischer de geldi, belki eldekilerden ayrılacaklar da var ama şu anda muazzam bir kalabalık söz konusu. Üstelik bu oyuncuların çoğunun, farklı sebeplerden dolayı uzun süreler alması gerekliliği de var; bu da takımdaki dengeleri sağlamak açısından ayrı bir zorluk. Hal böyleyken Real Madrid’in Mike Batiste’ye 2 yıl için 4 milyon dolarlık bir teklif yaptığı haberleri bendeniz Marko’nun şalterlerini attırmış vaziyette. Batiste’nin kalitesi malum, başta da belirttiğimiz gibi Real’in eldeki uzun oyuncu kadrosundan bazı isimlerle devam etmeyeceği de aşikar ancak halen kendileri için en çok ismi geçen pozisyonun uzunlar olması da hayli enteresan. Acaba diyorum, hani elde bu kadar uzun varken, takımın başına yol yakınken Tanjevic’i getirip 5 uzunla mı oynasalar?!

Bu sene nasıl bir kadro kuracaklar bilmiyorum ama geçen seneki yanlışa düşüp (ki şimdi sene sonundaki tabloya bakıp kıvırmayalım, geçen sezonun başında Messina’yı ve yaptığı hamleleri övüyorduk, ancak taşlar yerine oturmadan sürekli bir şeyleri değiştirerek işleri düzeltmeye çalıştılar ve düzeni daha da bozdular) benzer dengesizlikte bir takım kurmaları onlar adına yine hayal kırıklığını beraberinde getirir. Tabii işin bir başka boyutu da eldeki uzunlardan ayrılacak olanların geçeceği takımlar ve bu oyuncularla değişecek dengeler olacak; zira uzun oyuncu bulmanın zor olduğu bir havuzda Reyes gibi, Garbajosa gibi, Lavrinovic gibi isimler halen epey kıymetliler… Spanoulis'ten sonra bir başka PAO'luya göz diken Real'in Atina seferinin sonuçlarını merakla bekliyor, başkent ekibi hakkındaki transfer haberlerini ilgiyle takip ediyoruz.

1 yorum:

ozan_kartal dedi ki...

batiste için efes pilsen'in de devrede olduğu söyleniyor doğru mudur?

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...