Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

21 Haziran 2010 Pazartesi

Grimau Konusunda Zor Karar

Barcelona'da 31 yaşındaki kaptan Roger Grimau'nun sözleşmesi bir türlü uzatılmadı. Bunun için ay sonunu bekleyen Barça'da Grimau denklemi çok çetrefilli. Bir tarafta takımın temel yapıtaşlarının en önemlisi olması ve bu sene pek şahit olmasak da 7 yıllık Barcelona kariyerinde takımın içine düştüğü bir çok krizde, oyuncuları bir arada tutan, taraftarla diyaloğunun da çok iyi olması gitmesini zorlaştırıyor. Ancak iyi günlerinin geride kalması, yaşının geçmesi ve guard rotasyonuna daha etkili takviyeler yapılmak istenmesi ise gönderilmek istenmesinin sebepleri. Grimau'nun gitmesi durumunda, taraftarla birlikte, yerel medyayı da muhtemelen karşısına alacak olan Barça yönetimi, daha ilk günlerden bunun olmasını istemiyor. Yeni başkan Sandro Rosell'in seçim vaatlerinden olan Rudy Fernandez ise bütün bu dezavantajların antikoru gibi duruyor. Ancak Rudy'nin transferi o kadar da kolay değil. Peşinde Real Madrid'in de olduğu bilinen bir gerçek. Diğer büyük Avrupa takımlarının da yakın merceğinde olan yıldız oyuncunun, yine de Avrupa'ya Badalona günlerinden sonra bir diğer Katalan takımıyla devam etmek istemesi de Trail Blazers'la devam etmesi de mümkün. Takımın bu sembolik oyuncusunu gönderebilmek için Rudy'e ihtiyaçları var.

Yine de bugünden belli olan bir durum varsa o da Gianluca Basile ve Lubos Barton'la yollarını ayırdılar. Lubos Barton'ın gönderilmesi pek önemli olmasa da, rotasyonda 16 dakikalık bir yer kaplayan Basile yerine bir oyuncu alacaklarını şimdiden söyleyebiliriz.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...