Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

29 Eylül 2011 Perşembe

İspanya Süper Kupası Başlıyor

Endesa adını duyunca biraz garipsemiş olabilirsiniz, normal. Yazın yeni bir sponsorluk anlaşmasıyla adını Liga Endesa olarak değiştiren İspanya Basketbol Ligi'nde (ACB) resmi maç heyecanı yarın süper kupa maçlarıyla başlıyor. Sezonun aynı zamanda ilk El Clasico'su oynanacak. Gözler tabi ki yeni transferlerde olacak. Barcelona'da Chuck Eidson, Huertas ve Wallace; Real Madrid'de koç Laso ile birlikte Martynas Pocius, Rudy Fernandez, Jaycee Carroll; Caja Laboral'de Reggie Williams, Kevin Seraphin, Dorsey, Pablo Prigioni ve Bjelica; Bilbao'da da D'or Fischer, Roger Grimau ve Raul Lopez görücüye çıkacak isimler olacaklar. Birçoğu zaten ACB'de forma giyiyordu o açıdan İspanyollar için yeni değil ama Süper Kupa Pocius, Chuck Eidson, Reggie Williams, Bjelica ve Dorsey'in ilk Endesa deneyimleri olacak. 

Yarı finalin ilk maçı Bask derbisi olacak, ikinci maçı da El Clasico. Program gayet güzel, saatler çalışan insanlar için makul, saha ve zemin basketbol oynamaya elverişli... Geriye sadece oturup izlemek kalıyor. Yayın için İspanyollar her zamanki gibi çıtayı yukarda tutup canlı yayın yapacaklar ama TRT 3'te de yayın gözüküyor. Yine de TRT TRT'liğini konuşturup programdaki maçlar yerine "Ring" , "Ümit Aktan'la Bilmem Ne" gibi programlar verebilir hazır olmak lazım.

30 Eylül Cuma - Yarı Finaller
20:00 Bizkaia Bilbao - Caja Laboral (TRT 3 Canlı)
22:30 Barça Regal - Real Madrid (01:00 TRT 3 Banttan)

1 Ekim Cumartesi - Final
19:00 Yarı Finallerin Galipleri (00:00 TRT 3 Banttan)

1 yorum:

tolga dedi ki...

acb'nin resmi sitesi veriyor mu acaba?

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...