Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

10 Eylül 2011 Cumartesi

Eurobasket Günlüğü E Grubu (9 Eylül)

 

Maç yorumunu İvkoviç’ in ince ötesi hesaplar yaparak finale kadar tekrar İspanya ile karşılaşmamak için konsantrasyonunu tamamen Türkiye maçına kaydırdığı tezi üzerine kurmayacağım. Zira bu tezden yola çıkarsak maç üzerine yorum yapmanın bir anlamı kalmıyor. İspanya’nın Sırbistan’ı çok rahat bir oyunla yenerek çeyrek final vizesi aldığı maçta bu sonucun en önemli sebebi felaket derecede kötü olan Sırbistan savunmasıydı. Karşısında böyle felaket bir savunma bulan ve aynı zamanda da turnuvanın en iyi hücum takımı olarak tanımlayabileceğimiz İspanya’ nın üç silahşörleri ( Gasol Biraderler ve Navarro) de kendilerinden bekleneni yaptılar ve maçı domine ettiler. Çok merak ediyorum; acaba bugün İspanyol basınındaki gazetelerden biri “Gasolarro” diye bir manşetle çıktı mı? Sırbistan için söylenebilecek fazla bir şey yok. Oyunun iki yönünde de hiçbir şey üretemediler. Tabi bunda İvkoviç’ in tüm basketbolseverlere enteresan gelen “5” kombinasyonlarının da payı büyük. Özellikle Marjoneviç’ li olanlar. Sırbistan’ın son iki maçta yaptığı savunma bize “Ellere var da bize yok mu” dedirtecek cinsten. Sırbistan’ dan aynı savunma performansını bizim maçta da göstermesini bekliyoruz.


Bazı maçlar vardır, çocukların yeni tanıştıkları basketbolunu sevmelerini sağlar, aşıklarını kendine bir kez daha aşık eder. İşte bu maç da onlardan biriydi. Kazanan ise turnuvanın Rusya ile birlikte diğer namağlup takımı olan Fransa oldu. Fransa'nın galibiyetinde en önemli rolü ''tehlike anında kırılacak camın'' hemen arkasındaki Tony Parker ve Gelabale'nin sakatlığı sonucu sürpriz bir şekilde sivrilen Nando De Colo aldı. Litvanya'nın en skoreri ise Türk Telekom yöneticilerinin yüzünü gülümsettiğini düşündüğüm Jasaitis oldu. Fransa bu galibiyetle gruptan çıkmayı garantiledi. Pazar günü grup liderliği için İspanya karşısına çıkacaklar. Ben Fransa'yı hem İspanya karşısında hem de altın madalya adayları arasında bir adım önde görüyorum. Geçen sene ülkemizde altına uzanan ABD gibi oynuyorlar. Çok atletikler , savunmalarda kaymaları çok iyi yapıyorlar. Parker'ın madalya isteği de cabası. Ancak bu seneki turnuvada herkes birbirini yenebilir , en iyisi abur cuburları hazırlamak ve maçları izleyip ne olacağını görmek.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...