Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

1 Eylül 2011 Perşembe

Eurobasket Günlüğü A Grubu (1 Eylül)


İspanya, Polonya maçından ufak da olsa bir ders çıkarmış olacak ki bugün işlerini şansa bırakmadılar. Yıldırım Demirören'in bile tanımadığı birkaç İberliden oluşan Portekiz milli takımı karşısında 14 sayılık fark çok gibi gözükmese de bir ara o fark 25'e kadar geldi ve sonrasında klasik bir şekilde gevşeyerek maç sonuna dek kafalarına göre takıldılar. İki maçtır nispeten zayıf rakiplerle oynasalar da Pau Gasol'ün form durumu korkutucu; aynı zamanda da en büyük güvenceleri. Rudy - San Emeterio ve Calderon - Rubio ikililerinden iki maçtır verim alamıyor olmaları ise rakiplerin İspanyollar karşısındaki en büyük güvencesi. Litvanya-Türkiye ikilisinden biriyle karşılaşana kadar stand-by modunu koruyacaklar ve haklarında ciddi bir fikir edinmemiz muhtemelen mümkün olmayacak. İspanya'yla grubun son maçını oynuyor olmamız bu pencereden bakıldığında önemli bir avantaj. Onları bir de Litvanya karşısında izleyip suya ayağımızı değdirme şansımızın oluşu teknik kadro adına da önemli bir artı.


Litvanya adeta bir flashback yaşattı ve uzun süre sonra 2005 havasını verdi. Bunda rakibin bir önceki gün İspanya maçında şarjını toptan bitirmiş, savunma yapmaya mecali olmayan bir Polonya olmasının payı da elbet büyük. %69 şut isabeti akıl alacak gibi bir istatistik değil ve turnuvada muhtemelen sadece Litvanya değil, hiçbir takım tarafından tekrar edilemeyecek. Takımın en büyük zaaflarından ve istikrarsızlarından Mantas Kalnietis'in 19-6-6'yla yıldızlaşması ve özgüvenini bizim maç öncesi kazanması, yarın şutu riske edilmeyecek oyuncular arasına adını yazdırmasını sağlamış olabilir. İspanya gibi Litvanya'nın da 40 dakikanın çoğunu as oyuncuları dinlendirerek ve olağan rotasyonun dışına çıkarak "deney" modunda geçirdiğini ise not düşelim. Şu ana kadar A Grubu'nda 6 maç oynandı; ancak Panevezys'te asıl grup aşaması yarın başlıyor. İspanya-Litvanya-Türkiye üçlüsünün aralarında oynayacakları maçlardan çıkacak sonuçlar, grubun ve belki de turnuvanın kaderini belirleyecek. İşte şimdi döndürmemek lazım.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...