Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

6 Eylül 2011 Salı

Eurobasket Günlüğü A Grubu (5 Eylül)


Eurobasket'in 4.gününde milli takımımızın Polonya mağlubiyeti hepimizde soğuk duş etkisi yarattı. Üstüne bir de İspanya'nın Litvanya'yı mağlup etmesiyle gruptan çıkmamız için tek yol kalıyordu. O da turnuvanın 2.gününde farklı yenince ''Bunun Neresi Büyük'' başlıkları attığımız Büyük Britanya'nın Polonya'yı yenmesiydi. Ancak liderliğini Luol Deng'in yaptığı Britanya başlıkları okumamış olacak ki sahaya çıktılar ve Polonya'yı yendiler. Polonya ise hakemlerin katkısıyla da olsa gruptan çıkıp , turnuvanın en önemli sürprizlerinden birini yapma hayaline veda etmiş oldu. Büyük Britanya'nın galibiyetinde en büyük katkı 28 sayı 14 ribaundla Luol Deng'den ve %100 saha içi isabetiyle 27 sayı ve 11 ribaund üreten Joel Freeland'den oldu. Polonya'da ise öne çıkan isim bizi de yıkan oyuncu Dardan Berisha oldu. Berisha 19 sayı 5 asist yaptı. Sonuçta bizi gruptan çıkaran , belki de İspanya karşısında bizi ekstra motive eden galibiyeti Britanya almış oldu. Ne diyelim , Büyüksün Britanya... 


Grupta Portekiz'in sonunculuğu , Litvanya'nın ise ikinciliği garantiye alması sonucu bu karşılaşma formalite ve Litvanya takımının Vilnius'a uğurlanma maçıydı. Litvanya da onlardan desteğini esirgemeyen taraftarına 98-69'luk bir galibiyet hediye etti. Maç hakkında birkaç kelam edecek olursak , Kemzura ciğerlerinden rahatsız olan Petravicius hariç tüm oyuncularını kullandı ve hepsinden skor katkısı aldı. Özellikle Valanciunas'ın dün İspanya karşısında sergilediği iyi oyundan sonra bugün de 8 sayılık katkı vermesi daralan Litvanya uzun rotasyonu için önemliydi. Portekiz ise Letonya ve Belçika ile birlikte turnuvayı galibiyetsiz kapadı. Ancak hem Letonya'dan hem de Belçika'dan daha kötü oynadıklarını söylemek mümkün. Sanırım onlara basketbollarının Cristiano Ronaldo'sunu bulmalarını dilemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.

1 yorum:

Murat dedi ki...

bu da benden gelsin:

http://1.bp.blogspot.com/_qp3LIC3wJRY/S1GeQuaD_WI/AAAAAAAAAkY/KV0GB124uzg/s1600-h/slavic+pride.jpg

saol luol.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...