Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

8 Eylül 2011 Perşembe

Eurobasket Günlüğü E Grubu (7 Eylül)


İkinci tur grubuna galibiyetsiz ve umutsuz gelen Almanların artık matematiksel olarak da pek şansı kalmadı. İspanya beklenen dominasyonu sağlayamasa da maçın sonunda aradaki kadro farkını sahaya yansıtmayı başardı. Maçın genelinde Nowitzki'yi ve Kaman'ı iyi savunan İspanya Alman guard'larını riske etti ve ödülünü de almayı bildi. Nowitzki ve Kaman fena bir şut isabeti tutturmamış gibi görünseler de İspanya savunması bu ikiliye toplamda 8 top kaybı yaptırarak maçı yine pota altında bitirdi. İspanya'da hücumu sırtlayan ise ilk yarıda Marc, ikinci yarıda ise Pau oldu. İlk yarıyı sayısız bitiren Gasol sazı eline alıp 19 sayı attığı ikinci devrenin ardından bir bakıma galibiyetin altına da imzayı çaktı. Almanya'nın turnuvanın başından beri en zayıf halkaları olarak göze batan Schaffartzik ve Hamann'dan da beklenmedik bir patlama gelmeyince, Bauermann'ın takımının az olan şansı ikinci yarıda tamamen kayboldu. İspanya'da özellikle Rubio'nun sayı atamasa da yaptığı katkı ve San Emeterio'nun üzerindeki ölü toprağını atması, ileriki turlar adına önemli bir umut ışığı olabilir.


Hücumda Litvanya resitali, Sırbistan'ın bitmek bilmeyen savunma sorunları ve Teodosic'in kontrolünü bir ara Ivkovic'in dahi elde tutamaması. Maçı kuşbakışı özetleyen üç maddeyi okudunuz. Almanya, Türkiye ve İspanya'ya topluca yetecek guard rezervi bu maçı kuşkusuz günün en zevkli mücadelesi haline getiren faktör oldu. Litvanya'da Kalnietis ve Jasikevicius, müthiş şut atmayla kalmadılar, pick and roll'larda Sırbistan savunmasının içini işleyerek adeta boyalı bölgeyi darmadağın ettiler. Sırbistan ilk yarının sonunda çift hanelere çıkan farkı bir türlü kapamayı başaramadı ve ikinci yarıda Teodosic'in yaptığı teknik ve sportmenlik dışı iki faulle direksiyonun kontrolünü kaybedip şarampole yuvarlandı. Krstic, Savanovic, Tepic ve Teodosic gibi isimlerin hepsi, hücumda öyle veya böyle verim verdiler; ancak savunmada Litvanya'yı hiçbir şekilde durduramamaları Sırplara ağır patladı. Bir de not; Litvanya bu maçla beraber turnuvada 100 sayıya ulaşan ilk takım oldu. Son olma ihtimalleri de az değil, rekabet seviyesi git gide yükselirken bu denli kötü bir savunma maçı bir kez daha oynanmayabilir. Bu galibiyetle 2-1'e ulaşan ev sahibi, Sırbistan'ı Türkiye'nin yanına, 1-2 kulübüne gönderdi. Cuma oynanacak maçların sonuçlarına bakılmaksızın, Pazar günü Sırbistan'la ölüm kalım maçı oynayacağız gibi görünüyor. Geçen senenin rövanşını vermemek zor olmayacak; ancak imkansız değil.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...