Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

14 Aralık 2010 Salı

Milan Macvan Maccabi Tel-Aviv'de İddiası

Transferin kesinleştiği Maccabi'nin resmi sayfasında açıklanmadı henüz. Ancak İsrail kaynaklı sport5.co.il internet sitesi transferin kesin olarak bittiğini yazdı. Macvan'ın peşinde 3 takımın daha olduğu, İspanyol ve Yunan takımlarının da Macvan'la yakından ilgilendiği yazılıyor. Bu fısıltıların arasında adı geçen İspanyol takımının Caja Laboral olduğu da var. Ancak Macvan'ın Maccabi'yle bütün koşullarda anlaşma sağladığı söyleniyor. Dünya şampiyonası biterken maliano'nun görüştüğü Macvan da Efes Pilsen, Caja Laboral ve Maccabi Tel Aviv'in ilgisini açıklamıştı zaten. Macvan ise Sırp basınına sezon sonuna kadar takımda kalıp ailesi ve yönetimle beraber en doğru kararı vereceğini açıkladı. Hemofarm'da kalmasını bir hata olarak görmüyor ve büyük takımlara gidip benchte çürüyen oyunculara atıf yapıyor ama dünya şampiyonası sonrası yaptığı açıklamalarda bunun kendi arzusundan ziyade kontrattaki maddeden kaynaklanan bir engel olduğu üzerinde durmuştu.

Ayrıntılı olarak bilmeyenler için Macvan'ı kısaca tanıtalım. 4 ve 5 numaraları rahatlıkla oynayan Macvan, 89 doğumlu ve 2.06 boyunda. Hemofarm'da oynayan Macvan'ın sözleşmesinde 500.000 dolarlık serbest kalma maddesi vardı. 2009 yazında Portland'da gerçekleştirilen Nike Hoop Summit'de 23 sayı 14 ribaunt 6 asistlik bir performansla MVP seçildi. Aynı sene Eurocup'da yükselen yıldız olarak ödüllendirildi. Sırbistan'la 2009 Eurobasket ve 2010 Dünya Şampiyonası'nda mücadele eden Macvan, yazın da bol bol Avrupa takımlarının gündemine gelmişti. Macvan'la ilgili 1-2 noktaya daha temas edelim. Macvan'ın hücum performansı çok iyi olmasına rağmen, boyundan ötürü savunmada aksayabiliyor.

1 yorum:

Gürkan Alkan dedi ki...

Hemofarm maçlarımızda da gördüğümüz üzere, Efes'e yakışmaz bence bu adam.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...