Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

25 Aralık 2010 Cumartesi

Cibona Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

Cibona Zagreb Eurolig'i galibiyetsiz kapattı ama onların çok daha ciddi problemi kulübün borçlar yüzünden kapanma noktasına gelmesiydi. Bunu blogda daha önce defalarca dile getirmiştim. Yeni yönetimin göreve başlamasıyla sorunlar şimdilik yavaş yavaş çözülmeye başladı. 3 isimden oluşuyor yeni yönetim. Ivica Lovric kulübün başkanı oldu. Kendisi aynı zamanda şehir yönetiminde kültür, eğitim ve spordan sorumlu. Diğer iki isim Zdenko Antunovic ve Slavko Koic de aynı şekilde Zagreb Belediye Başkanı Bandic'in adamları. İlk işleri yaklaşık 500 bin dolar harcayarak takımın salon ısıtması, elektrik gibi acil borçlarını ödemek ve takıma Noel öncesi bir miktar ödeme yapmak oldu. Bu uzun bir süreç ve yaklaşık 1 ay içinde kulübün tüm borcu ortaya çıkarılarak bu bataktan nasıl çıkılacağının hesabı ve planı yapılacak. 

Ama Bandic ve yönetiminin hızlı girişi bununla sınırlı kalmadı. Kapanma noktasına gelen kulüp bir de transfere imza attı. Hem de az buz bir isim değil, eski dost Gordan Giricek. Taraftara hoş görünmek için mi yoksa Cibona'nın elinde kalan kulvarlarda şampiyonluk kovalaması için mi bilinmez ama Pazartesi öğlen Giricek imza atacak ve başladığı yer olan Cibona'ya geri dönecek. Kulüpte bir yıldır para alamayanların olduğunu, yardımcı koçun internete bile giremediğini düşünürsek aylık 40.000 euroya Giricek'in alınması kulüpte artık yeni bir sayfanın açıldığını açıkça ortaya koyuyor. 6 aylık sözleşme imzalayacak Giricek "Kimsenin yerini almaya gelmedim. Sadece elimden geleni ortaya koyacağım." diyerek son durumu hakkında inceden de bir bilgi vermiş oldu. Cibona belki Bogdanovic'in maddi taleplerini karşılayabilir ama kariyer beklentilerini karşılaması mümkün değil. Bu açıdan bakınca Top 16 başlamadan Bogdanovic'in takım değiştirme ihtimali ve Giricek'in de o boşluğa monte edilmek istenip istenmediği önümüzdeki günlerde ancak cevap bulabilecek bir soru.


0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...