Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

12 Aralık 2010 Pazar

Casey Jacobsen'dan Iverson'a Mektup

Ekmeğini bu işten kazanmayan bir insan olarak bazı konularda fazlasıyla rahatım. Örneğin ilgimi çekmeyen hiçbir şeyi sadece kopmamak için bile olsa takip etmeme lüksüm var. NBA de bu listenin başında. Bu yüzden Amerika kaynaklarını çok fazla takip etmem ama bu mektup dikkatimi çekti. Mektubun göndericisi Brose Basket'in önemli oyuncularından Casey Jacobsen, alıcısı ise Allen Iverson. SLAM'deki köşesinde fazlasıyla içten bir mektup yazmış Jacobsen. Mektubun anafikri "Gitme, bizi bırakma Iverson." Sanırım Iverson'ın Beşiktaş dergisine verdiği röportajı yanlış çevirip spekülasyon yaratan yabancı basının ağına Jacobsen da takılmış. Mektup uzun olduğu için çevirmem malesef imkansız ama genel hatlarıyla Avrupa basketbolunun hem saha içi hem de saha dışı zorluklarından bahsetmiş Jacobsen. Iverson'a da kolay pes etmemesini, kendisinden beklentiler büyük olsa da Avrupa'da buna hemen ulaşmasının mümkün olmadığını, sabretmesini tavsiye etmiş. Iverson'ın büyük hayranı olmadığını söylüyor ama iltifatları da eksik etmemiş vatandaşına. Samimi bir mektup, orjinali burada. Iverson transferi tarihin en büyük transferi diyoruz ya işte bu yüzden. SLAM'de Avrupa basketbolundaki önemli bir isim Iverson'a mektup yazıyor ve kulübün haberi bile olmadan Beşiktaş'ın reklamı yapılıyor. Muazzam bir başarı !

1 yorum:

Gürkan Alkan dedi ki...

İsterse hiç oynamasın. İşte AI etkisi. :) Zaten süper zamanlarındaki gibi oynasa hala NBA'de olurdu. Burak Bıyıktay'ın şikayeti de komik o açıdan. :)

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...