Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

17 Aralık 2010 Cuma

Assignia Manresa Maddi Krizde

ACB takımlarından Assignia Manresa'da bir çok Avrupa takımı gibi finansal açıdan zorlu günler geçiriyor. Manresa'nın başkanı Josep Vives ve CEO'su Sixto Carlos açıklamalarından Manresa'nın beklenen gelirlerinden 771.921 euro daha az bir gelir sağladığını açıkladı. Kulübün toplam borçları ise 2 milyon euro civarında. Kulüp bu borçlarını kapatmak ve ACB'nin talep ettiği 3.5 milyon euroluk minimum bütçeyi sağlamak için, 10 yıl vadeli bir kredi almayı planlıyor. 3 yıl içinde maaşları ve harcamaları düşürmeyi öngören Manresa yönetimi, şu an zarar açıklayan kulübü 2011/12 sezonu itibariyle 60.000 euro, takip eden yılda ise 195.000 euro kara geçirmeyi planlıyor. Sixto Carlos takımın ana planını daha önce bahsettiğimiz gibi şu şekilde açıklıyor; "Önümüzdeki yıllarda daha az oyuncu transferi yapacağız. Bu sebeple, gelirleri yükseltmeye ve harcamaları düşürmeye odaklanmak öncelikli hedefimiz."

18 takımlı ACB'de 16. sırada bulunan Assignia Manresa, 4 galibiyet ve 7 mağlubiyet aldı. Kadrosunda ise Jordi Grimau ve Uros Slokar gibi tecrübeli isimlere sahip Manresa ligde kalmak için önemli bir savaş veriyor.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...