Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

13 Kasım 2010 Cumartesi

Valencia'da Hussein Dönemi Sona Erdi

Gelişi gidişinden daha büyük olay olmuştu. Nadastaki bir hocanın Eurcuop'ı kaldırmış takımın Spahija'dan sonraki hocası olması İspanya'da uzun uzun tartışılmıştı. Eurolig'de evlerinde kaybettikleri AJ Milano maçından sonra da gün daha bitmeden görevine son verildi. Geride kalan sonuçlara baktığımızda Manuel Hussein'in başarısız olduğunu söyleyebiliriz. Eurolig'de 4 maçta sadece 1 galibiyet, yine İspanya Ligi'nde 6 maçta sadece 1 galibiyet. Eurocup kupasının üzerinde hala şampanya tanecikleri bulunan bir kulüp için kabul edilebilir bir netice değil bu. Yönetim de yaptığı açıklamada beklemek yerine hemen bir değişiklik yapmayı uygun gördüklerini söyledi. Valencia kan değişikliği yaparak yaraya çözüm bulmak istedi. 

Tabi bir de madalyonun öbür yüzü var. Power Electronics Valencia'nın oynadığı maçlara bir bakalım:

Eurolig = Panathinaikos, Efes Pilsen (D) , CSKA Moskova , AJ Milano
İspanya Ligi = Granada , Bilbao (D) , Barcelona , Real Madrid (D) , Joventut (D) , Caja Laboral

Şurası bir gerçek ki şaka gibi bir fikstürle sezona başladı Hussein. Takımı iyi oynadı, kötü oynadı o kısım tartışılır ama elindeki kadro bana göre bu fikstürden en az 5 galibiyet çıkarabilirdi. Eurocup finali sonrası dağılır dedilen kadrodan sadece Perovic, Kelati ve Nielsen gitti. Rafa Martinez, Claver ve De Colo gibi üç çok önemli oyuncuyu takımda tutmayı başardılar. Savanovic, Cook ve Javtokas'ı aldılar. Bu şartlarda Hussein'in fikstür kurbanı olduğunu söylemek sanırım doğru olmaz. Üstelik de Spahija'nın Fenerbahçe Ülker'i Barcelona'yı deplasmanda yenerek namağlup ilerlerken. Hussein ateşten gömleği giydi ama içinde kavruldu. Muhtemelen tekrar nadas dönemi başlayacak. Valencia'da ise Hussein'in yerine aday isimleri çok fazla. Memi Becirovic, Pesic, Sito Alonso, Vidorreta, Zouros, Maljkovic  ve Nenad Markovic konuşuluyor. Kısa zamanda yeni koç belli olur. En ilgi çekici olanı ise Becirovic. Birkaç ay içinde Ankara'ya yerleşeceğini ve Türk Telekom'un başına geçebileceğini yakın zamanda öğrenmiştim. Bakalım Valencia'nın yeni koçu kim olacak.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...