Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

4 Kasım 2010 Perşembe

Olympiakos 93 - Unicaja Malaga 66 (Tam Gaz)

Brose'ye karşı deplasmanda alınan şok yenilgiyi saymazsak Ivkovic'in Olympiakos'u sezona muhteşem girdi. Ivkovic'in savunmaya önem verip, Giannakis'in takımından daha disiplinli bir takım ortaya çıkaracağı aşikardı. Disiplin veya savunmadan birinin Olympiakos'un bu sezon mottosu haline geleceğini düşünüyorduk hepimiz. Ancak, Teodosic-Papaloukas-Spanoulis 3'lüsünün birlikte sahada olduğu bölümlerde Olmpiakos, oyunun hücum kısmında şiir gibi. Unicaja Malaga'nın ise McIntyre oyunda değilken nasıl zorlandığını ACB'de sık sık görüyoruz. Bugün 3. periyodun ilk 5 dakikası hariç McIntyre'nin oyunda olması çok fark etmedi. Olympiakos'un savunmasına karşı Malaga'nın bugün bir şeyler üretebildiğini söylemek zor. Reneses, McIntyre ve Freie'yi birlikte oynattı ama bunun da sonuç vermediğini gördük. Her takımın savunmadan güç alarak hücumda daha başarılı olduğu gerçeği var. Malaga'nın savunmasının diri olduğunu 40 dakika boyunca yalnızca 3 dakika görebildik. Bu bölümde de Teodosic oyunda değildi, Guille Rubio ve Archibald 2'lisinin gayretleri biraz sonuç verdi. Bu bölümde de Olympiakos'un 6-3 üstünlüğünün olması, Malaga'nın maç boyunca ne kadar aciz kaldığının kanıtı olsa gerek. Olympiakos'un guard üçlüsünün ne derece önemli olduğunu söyledik ama Malaga'nın asıl yıkıldığı nokta pota altı. Bourosis'e inen her top ya sayı oldu ya faul. Sadece Bourosis'le sınırlı değil bu durum. Olympiakos uzunlarının 19/25'le oynaması Reneses adına üzüntü verici bir durum. Tabii, oyun kurucuların hakkını yememek lazım, topu sürekli pota altına çok uygun bir şekilde indirdiler ve Teodosic 9, Spanoulis 7, Papaloukas 4 asistle bitirdi maçı. Hücumun akıcılığının baş döndürücü seviyede olmasını Ivkovic, şimdi Zalgiris koçu olan, Sırbistan'da yardımcı antrenörlüğünü yapan Aco Petrovic'e borçlu. Duda 67 yaşında ama öğrenmekten vazgeçmeyen bir koç. Olympiakos çok erken form tuttu, sene sonuna kadar artarak giderlerse Barcelona'nın karşısına dikilecek en ciddi rakip olduğu çok açık. Reneses'in ise çözmesi gereken büyük sorunlar var. Üstüste gelen deplasman mağlubiyetlerinden Bizkaia'yı bile normal görebiliriz, takımının bu potansiyelle bu kadar kötü durumlara düşmesini asla. İyi oynayarak kazandıkları Caja Laboral maçından beri gözle görülür düşüşler yaşıyor Malaga. Maçla ilgili çok az bilgi geçtik farkındayım ama durumu şöyle özetleyebiliriz aslında. Olympiakos 3 oyun kurucusuyla Malaga'ya ilk yarıda boks tabiriyle fena ezdi. İlk yarı skoru 47-25! 3. çeyrekte farkı 9 sayıya kadar indirdikleri bir bölüm vardı, sonrasında Ivkovic molayı aldı. Çeyrek sonuna kadar gelen seri 16-3. Malaga savunma yapamadı, hücum edemedi. Olympiakos ise her ikisini de muhteşem yaptı. Detaylı istatistikler burada.

1 yorum:

Ulkerspor dedi ki...

Olympiakos 97 ruhunu yakalamak üzere galiba. Nefesinin Barcelona'ya yetmesi neredeyse imkansız fakat dörtlü finalin en büyük favarilerinden. Ayrıca Yunan ligindeki uzun yıllardır devam eden Panathinaikos hegemonyasını sonlandırak gibi görüntü çiziyor.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...