Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

1 Kasım 2010 Pazartesi

Euroleague'de 2. Haftanın MVP'si Bootsy Thornton

Eurolig'de 2. haftanın MVP'si Power Electronics Valencia maçındaki performansıyla Efes Pilsen'den Bootsy Thornton oldu. Sezon başından beri dış skoru Rakoçeviç'in ellerine bakan Efes Pilsen'de 7/8 2lik, 1/2 3lük ve 2/2 serbest atış isabetiyle 19 sayı üreten, bunun yanına 10 ribaund, 2 asist, 2 de top çalma ekleyen Thornton zor geçmesi beklenen maçın kolay kazanılmasını sağlayan etkenlerden biriydi. Thornton açısından bu maçın bir diğer ilginç noktası ise Eurolig'deki ilk sezonu olan 2004'ten beri ilk kez double-double istatistiklerine ulaşmasıydı.

Özellikle geçen sezon karşısına aldığı rakiplerden MVP çıkarma konusundaki başarısı ile ün yapan Efes Pilsen bu sezon 2. haftada kendi takımı içinden çıkarmayı başardı. Aslında Antonio Granger'dan itibaren o bölgeye yapılan bütün transferlerden istenen Bootsy'nin yaptıklarıydı. Pis işleri yapabilecek, sertliğe karşı koyabilecek, gerektiğinde sayı üretmede liderliği eline alabilecek bir oyuncu. Bootsy'nin bu haftaki oyununda bir fark vardı ve bu farkı da yaratan Nikola Vujcic'ti. Prkaçin etkisi yaratan Vujcic'in pota altındaki oyun görgüsü ve Bootsy'nin katlarını pasla buluşturması Efes açısından maçta da fark yaratan noktaydı.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...