Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

15 Kasım 2010 Pazartesi

Joe Ingles Barcelona'da

Bojan Bogdanovic mi Simas Jasaitis mi derken Katalan ekibi sağ gösterip sol vurdu, ACB'nin vasat takımlarından Granada'nın en önemli oyuncularından biri olan 87 doğumlu Avustralyalı isim Joe Ingles'ı kadrosuna kattı. Dün dedikodusu çıkmıştı, bugün resmi açıklama geldi. Pozisyonuna göre fiziksel üstünlüğü ve solak olması gibi avantajlarıyla sivrilen Ingles'ın ribaund katkısı iyi ve Avustralyalı oyuncu, potaya da oldukça dengeli bir şekilde gidebiliyor. Şutör özelliklerine bakıldığında bir Navarro ya da Basile tehdidi yaratmayacak olsa da rakipler için can sıkıcı olabilecek bir bileğe sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Sezona iyi başlayan ve takımının belki de en önemli silahı olduğunu söyleyebileceğimiz Ingles'ın 7 haftada en iyi performansı, 2. haftada kaybettikleri Barcelona'ya karşı gösterdiğini (25 sayı, 5 ribaund, 5 asist) ekleyelim. Ingles 09-10 sezonundan beri Granada'da forma giyiyordu; şimdi ise ligin ve Avrupa'nın zirvesine geliyor. Barcelona ve bizler açısından bir parça sürpriz, Granada açısından ciddi sıkıntı yaratabilecek bir transfer. Bu transferden gelecek para Granada için nefes alma anlamına gelse de kadrodaki en önemli oyunculardan birini kaybetmek onları ligde kalma adına epey zorlayacaktır. Barcelona'ya ne katar bilmem ama Granada'dan çok şey götürür bu transfer.

Mali'nin şurada Bogdanovic ve Jasaitis ihtimalleriyle ilgili çok lezzetli bir değerlendirmesi var; Ingles transferini bu çerçevede değerlendirip olası katkısını buna göre tartmak gerek. Görünen o ki Barcelona, 2-3 rotasyonuna isim eklerken burnunun dibinde ve formda olan bir ismi uygun gördü. Teklemeye başlayan kısa rotasyonuna bir hamle geldi; bunun yalnızca kenar katkısını güçlendirecek bir takviye mi yoksa eldekileri de canlandıracak bir müdahale mi olacağını hep birlikte göreceğiz. Son olarak sözleşme detayları: Anlaşma 2 buçuk senelik, bonservis ise 450.000 Euro (Ingles'in İngiliz pasaportu olduğunu da ekleyelim)...

2 yorum:

can metin dedi ki...

dünya şampiyonasından sonra takım değiştirmesini bekliyordum aslında ingles'in. mükemmel bir oyuncu olmasa da hızlı hücumlarda çok can yakar.

ozan_kartal dedi ki...

komple bir oyuncu. pozisyonuna göre sertliği, fiziği ve rebound katkısı iyi. takım oyununa yatkın üstelik de görmezden gelinemeyecek bir şut tehditi var. barcada iyi bir rol oyuncusu olur...

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...