Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

21 Kasım 2010 Pazar

Eurolig'de 5. Haftanın MVP'si Sammy Mejia


Link

Maçı izleme şansım olmadı bu yüzden de Erman Kunter'in Fenerbahçe Ülker'in sinir bozucu savunma kilidini nasıl çözdüğü konusunda en ufak bir fikrim yok ama 2 ve 3 numaradan herhangi bir rakip oyuncu bu Fenerbahçe Ülker'e karşı 29 sayı kaydetmişse kim olursa olsun ayakta alkışlamaktan başka yapacak bir şey yok. Özetlerde Emir Preldzic'e çok zor anlar yaşattığını görebiliyorum ama izleyen arkadaşlar Mejia'nın genel performansını değerlendirirse çok daha mutlu olurum. 5 ribaund, 3 asist, 1 faul, 1 top çalma, 1 blok ve herşeyden önemlisi yüksek şut yüzdesi Mejia'nın tarihi Eurolig performansının notları. 35 puanla haftanın en değerli oyuncusu olurken "rakipten MVP çıkarma" sezonunu da açmış oldu. Rytas ve Olimpija'lı oyuncular bu hafta MVP olmak için çalışmalarını hızlandırmışlar deniyor. Hayırlısı diyelim...

1 yorum:

HotSauce21 dedi ki...

sayılarının bir kısmını hatalı fenerbahçe savunması sayesinden bulduğunu söyleyebiliriz. tembel savunma tercihi diyebileceğimiz switch tercihleri sebebiyle pick&roll oyunları sonucunda çok kez yavaş ayaklı fener uzunlarına karşı hücum etme şansı yakaladı ki bunların sonucunda da potaya rahat gitme fırsatı yakaladı. genel anlamda fener cholet'nin atletizm ve mücadele gücüne boyun eğmiş olması takımlarımızın klasik rakibi küçümseme alışkanlığından kaynaklandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...