Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

2 Kasım 2010 Salı

Euroleague'de Ekim Aynın MVP'si Goran Jagodnik

Euroleague'de 7 yıl aradan sonra ilk iki maçını kazanarak başlayan Union Olimpija'da rüya gibi Ekim ayının sonunda klişe tabir ile eski dost Goran Jagodnik de ayın MVP'si oldu. Yeni sezonda, yeni salonlarında Efes Pilsen'in maç sonunda yaptığı komik hatalarla kazanan Olimpija'da 4'te 2 ikilik, 5'te 3 üçlük, 9'da 8 serbest atış yüzdesi ile 21 sayı üreten Goran, aldığı 3 ribuandıun yanına eklediği 1 asistle 23 rating ile iyi bir maç geçirmişti. 2. maçta Milano deplasmanında 72-76'lık skorla galibiyeti alırken Goran 7'de 5 2lik, 6'da 2 3lük, 4'te 3 serbest atış ortalamasıyla 19 sayı üretip 5 ribuand alarak 14 rating'e ulaştı ve Ekim aynın MVP'si seçildi.

Sezon başı gruptaki diğer takımların Olimpija maçları için galibiyeti sahaya çıkmadan kafalarına yazdıkları anda beklenmedik taş etkisi yaratan Sloven takımı aldığı 2 galibiyetle grubun hikayesinde yeni pasajlar açmış oldu. Union Olimpija'da Euroleague başlarken kenardan gelip kritik topları kullanmak ve ezelden beri yaptığı en iyi iş olan rakip oyuncuları psikolojik olarak yıpratmak gibi bir rol biçilen Goran Jagodnik 2 maç sonunda takımın lokomotifi olmuş durumda. 35 yaşında bu performansıyla ayakta alkışlanmaya hak etti, her ne kadar ilk maçta Efes'in canını yakmış olsa da.


Link

1 yorum:

ozan_kartal dedi ki...

şaka gibi...

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...