Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

8 Ekim 2009 Perşembe

Rakocevic Röportajı

Bizim televizyonlarımız herhalde iki bayram arası röportaj yapılmaz diye düşünüyor. Ülkemize böyle bir yıldız geliyor ve kapsamlı bir yayın izleyemiyoruz. İlginç. Eurolig TV yapmış bizim yapmadığımızı ve burnumuzun dibindeki yıldızın düşüncelerini ayağımıza getirmiş.İngilizce sıkıntısı olan arkadaşlara genel hatlarıyla tercüme edecek olursak;

"Şu anda herşey çok iyi.Yeni takımımdan, kulübümden, takım arkadaşlarımdan ve koçumdan çok memnunum. Efes'in bu sene iyi sonuçlar almak için büyük şansı olduğuna inanıyorum. Ben de bunun bir parçası olmak istiyorum. Takıma yardımcı olmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Şehir çok çok büyük, son 3 yıl oynadığım şehirden çok daha büyük. Yeni şeylere alışmam zaman alacak. Örneğin İstanbul'daki insanlar İspanya'daki gibi basketbola bağlı değil ama iyi maçlar oynayarak daha fazla seyirciyi salonlara çekmeliyiz. Ivanovic'in özel çalışma şekli var. Antrenmanlarda, maçlarda çok agresif ve profesyonel. Ama memnuniyetle söyleyebilirim ki koç Ergin Ataman beni çok şaşırttı. Onunla daha önce çalışmadım ve çalışma şeklini bilmiyordum. Gerçekten iyi antrenman yapıyoruz ve kondisyonerle de iyi çalışıyoruz. Herkesin çalışma şekli farklıdır ama tabi ki çok fazla fark yok. Ivanovic Balkan stiline sahip bir hoca. Çok çok disiplinli ve gerek antrenmanlarda, gerekse maçlarda çok fazla oyunculara bağırmaz. Bir bakıma bu iyi ama diğer yandan da oyuncunun maçta gevşemesi açısından kötü. Hangi yöntemin daha iyi sonuçlar vereceğini göreceğiz. Bir senede Eurolig'i kazanmak bence çok zor. Takımın seneler ilerledikçe kadrosunu ve oyununu yaratması, her sene birkaç takviye yapması gerektiğine inanıyorum. Bu sene Final Four'a kalıp ileriye doğru büyük bir adım atabilirsek, seneye daha büyük planlar yapabiliriz. Bu sene ilk etapta Eurolig'de geçen seneden daha iyi sonuçlar almak istiyoruz ve bunu yapacak kapasiteye de sahibiz. İyi bir şutör takımız, oyun kurucular dahil olmak üzere çok güçlü dış atıcılarımız var. İçerden de oynamalıyız. Kaya Peker her sene kendisini geliştiriyor, geçen sene de çok iyiydi. Eğer iyi şeyler yapmak istiyorsak,savunma veya hücum ayırt etmeden her ikisini de iyi oynamak zorundayız.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...