Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

16 Ekim 2009 Cuma

Kupa Efes Pilsen'in

Efes Pilsen normal süresi 63-63 biten maçta Fenerbahçe Ülker'i uzatmalarda 81-74 mağlup ederek Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı 8. kez müzesine götürdü.Maçla ilgili matematiksel detayları geçiyorum,onları buradan okuyabilirsiniz.Yerinde izlediğimiz maçtan kısa kısa notlar aktarmak istiyorum sadece.

* Saat 17:00 gibi salonun önündeydik ama kapılar nedense 18:30 gibi açıldı.O kadar insanı kim orda bekletme kararı aldıysa,insanlar birinci çeyrek oynanırken hala salona girmeye çalışırken bunu bu hale getiren kim varsa öncelikle hepsine yazıklar olsun.Özellikle bayanların salonlardan uzak oluşunun sebeplerinden biri de salon önlerinde yaşanan izdihamlardır.Kapıyı 16:00'da açarsın,geleni de içeri alırsın bu kadar zor olmamalı.

* Hem Fenerbahçe Ülker hem de Efes Pilsen tribünleri iyiydi.Fenerbahçeliler "5 mg" , " Ben sporcunun zeki,çevik,aynı zamanda ahlaklısını severim." ''Şampiyonluğa 5 mg kaldı'' "Organize İşler Bunlar" "Gönlüm Doping İster Efes Bahane" pankartlarıyla doping olayını eleştirirken,Efes Pilsen taraftarları da Kambala ve Kerem Gönlüm maskeleriyle dokundurmalar yaptılar.

* Fenerbahçe Ülker tribünleri maç boyu 1 ya da 2 kez küfürlü tezahüratta bulundular.Aziz Yıldırım'ın da daha ilk tezahüratta tepkisini koyması ve tribünlere sus işareti yapması alkışa değerdi.Tribünler de onca gergin ortama rağmen küfürden uzak durdu.Solomon'a faul çalınan pozisyonda birkaç kişi sahaya yabancı madde attı ama o kişilere de tribündeki diğer taraftarlar biraz da "güç kullanarak" tepkisini gösterdi.

* Fenerbahçe cephesinde Giricek ısınırken oldukça istekliydi.Hatta maça gittiğimiz arkadaşlarla maçın yıldızı olabileceğini konuşurken bir anda kenara alındı ve bir daha da doğru düzgün oynamadı.Preldzic'in yanlış tercihleri ve Solomon'un iki ucu keskin bıçak oyun anlayışı da mağlubiyeti hazırlayan faktörlerdendi.Tanjevic'in iyi işler çıkaran oyuncuları ilginç tercihlerle kenarda soğutması da eleştirilecek noktaların başında geliyor.Giricek'in molalarda şakayla karışık Tanjevic'e yaptığı hareketler var ki videosu olsa herhalde olay olur :) Ortalığı karıştırmamak için fazla detay vermeden geçelim.

* Efes Pilsen cephesinde Rakocevic muazzamdı.Hazırlık maçlarında tutuk görünen süper yıldız bugün sahneye çıktı ve kupayı getiren isim oldu.Eurolig'de 58 tane serbest atışı üstüste sokarak rekor kıran bir oyuncuya bu kadar faul yapılırsa,o da cezasını keser.13/13 attı bu akşam ve en kritik yerlerde hiç kaçırmadı.Ali Işık da sadece kontenjan doldurmak için forma giyip kenarda oturmasına rağmen maçın en ilginç isimlerinden biriydi.Maçın sonunda salona giren bir kişi 38 sayı 26 ribaundla falan oynadığını düşünebilirdi.Bu yaşta bu tip hareketlerden kaçınması gerektiğini düşünüyorum.

* Barcelona ve Maccabi'nin son maçlarını da Fenerbahçe teknik heyetine teslim ederek milli vazifeyi yerine getirdim.Efes Pilsen heyetine ulaşabilsem Gomelsky Kupası'nın CSKA - Rytas maçını da teslim ederdim ama çok uzaklarda kaldılar.Efes Pilsen de kritik Rytas deplasmanından umarım galibiyetle döner.

* İki takım da sezon öncesi iyi sinyaller verdiler.İnşallah diğer takımlar da sponsorluk işini ciddi boyutlara taşıyıp bu iki kulübün hegamonyasına son verecek basketbol düzeyine hem kendilerini,hem de ligimizi ulaştırırlar.


0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...