Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

28 Ekim 2009 Çarşamba

Asvel Villeurbanne - Fenerbahçe Ülker (Günün Tahmini)

.Asvel analinizi daha yeni yaptım,Fenerbahçe Ülker'i de hepimiz gayet iyi biliyoruz.Bu yüzden aynı şeyleri tekrar tekrar yazmayacağım.Gelelim karşılaştırmalı analize.Bir kere şunu söylemek gerekir ki bu maçın bu zamanda oynanması bizim için büyük avantaj. Fenerbahçe Ülker formsuz, takımda hocadan kaynaklı huzursuzluklar ve Aziz Yıldırım'ın direk müdahaleleri konuşuluyor.Bu gruptan çıkmak istiyorsan Cibona,Zalgiris ve Asvel'i kendi sahanda kesinlikle yenmek zorundasın.Ayrıca bu takımların en az birinden de deplasman galibiyeti çıkarmak zorundasın.Çünkü Barcelona ve Siena maçlarını içerde dışarıda kaybetme ihtimalin her halükarda cepte duruyor.Asvel de yeni gelenlerle eski sistemini mumla arıyor ve Fransa Ligi'nde 4 maçta 3 mağlubiyet aldı.Zalgiris'e de deplasmanda farklı mağlup oldu.Ama kalite olarak karşılaştırınca rahatlıkla 2-3 gömlek fark var.Şu haldeyken Siena'yla oynamak yerine şu durumdaki Asvel,Fenerbahçe Ülker için büyük şanstır.

Bu görüntü Maccabi ile oynanan hazırlık maçından.

Tamam hazırlık maçı olabilir,takım böyle yakalanmış olabilir diyor insan ama durum öyle değil.Bu görüntü alan savunmasının devamında oluşuyor. Ve hem Maccabi hem de Zalgiris maçında birkaç kez daha aynı karambol yaşanıyor. Lasme burda kendi oynamasa da dışarı çıkarsa hem Wisniewski, hem de Anderson bomboş.Ve işte esas bomba.Zalgiris,maçın ikinci yarısında sadece 31 sayı attı.Bu yarıda boş attıkları şutları değil de sadece boş attıkları aynı 5 pozisyonu bir videoda topladım.İnsan izleyince hakikaten hayrete düşüyor.İşte video ;Link

Efes Pilsen ve Aydın Örs'ün alan savunmasıyla büyümüş bizler için kolay kolay kabul görecek hatalar değil bunlar.Bunun yanında Asvel'in önemli zaafları var;

  1. Kolay hücum ribaundu veriyorlar.Box out diye bir kavram sözlüklerinde yok,
  2. Acele atışlar kullanıyorlar,
  3. Hücum ribaunduna pek girmiyorlar,
  4. Double team'i çok kötü yapıyorlar.
Fenerbahçe ne kadar kötü durumda olsa da Solomon,Greer,Kinsey, Giricek,Ömer Onan gibi kozları var.Bir kere rakibin en önemli silahı Bobby Dixon.Başarılı olsa da olmasa da hiç çekinmeden üçlük deniyor.Dijon maçında 3/9,Roanne maçında 2/12,90 sayı atıp 24 farkla kazandıkları Strasborg maçında 4/10,Orleans maçında 4/9 ve Zalgiris maçında da 2/5 ile üçlük atmış.Bu adamı Lynn Greer'in değil Solomon'un tutması gerekiyor, çünkü ayakları Greer'e göre hızlı kalır.Dixon'ı tuttuğunuz zaman takım zaten bir kere otomatikman kilitleniyor.Ama oyunu çok süratlendirdiği için de Solomon'un mutlaka geriye çok hızlı koşması gerekiyor. Ayrıca savunmada 10 cmlik de boy avantajı olacak.Pota altları da çok etkili olmadığından mutlaka hücum ribaundu kovalamamız gerekiyor.İlk dakikalarda hücumda Oğuz Savaş'ı kullanabilirsek hem Borchardt'ı faul problemine sokabilir, hem de ikili sıkıştırmalar geldiğinde Zalgiris maçındaki gibi boş adamı bulabiliriz.Sürekli içeriye penetre eder,Asvel savunmasını dağıtırsak -ki birşey yapmamıza gerek yok biri içeriye penetre ettiği anda dağılıyorlar- beklediğimizden çok daha rahat şutlar bulabiliriz.Bu takıma karşı yapmamamız gereken tek şey oyunu hızlandırmak ve geriye koşmamak olur.Bunları yaptığımız takdirde bizi çok zor bir gece bekler.

İzlediğim Asvel'i bizim Fransa'da parçalayarak yenmemiz gerekir ama işte çok yüklenilen maç patlar gerçeğiyle ayağım biraz geri geri çekmiyor da değil.2 sezon önce bir Roanne deplasmanı ve evsahibi takımın oynadığı inanılmaz bir ilk çeyrek vardı.Eğer o tip bir şekilde Asvel imkansızı başarmazsa Fenerbahçe'nin bu deplasmandan galip gelmesi zor olmaz. Geçen hafta Rytas maçı aklıma gelince korkmuyor değilim ama Fenerbahçe Ülker galibiyeti haftanın en güzel bahislerinden biri olarak gözüküyor. Fenerbahçe iyi savunma yaparsa,kötü hücum etse de bu maçı alabilir çünkü çok etkili silahları var.Biri sustuğunda diğeri devreye girer ama aynı şey Asvel için geçerli değil.Koçları Collet ve Traore Eurolig resmi sitesine yaptıkları açıklamada bu maçın bir dönüm maçı olacağını ve Asvel'in yeniden doğması için fırsat olduğu söylemişler.Ama ben bu maçın o maç olacağını sanmıyorum. Belki Cibona maçı olabilir.

Fenerbahçe kaybederse oynayacak herkes gibi ben de kaybedeceğim ama şunu açık olarak söyleyeyim ki bu Asvel Fenerbahçe Ülker'i yenerse, ekibimiz ya Eurolig'e başvurup ligden çekilsin,ya da Aziz Yıldırım neşteri vursun.Asvel normal oyununu oynarsa ne demek istediğimi maçta anlayacaksınız.İddaa'da sistem isteyenler İY/MS Fenerbahçe Ülker deneyebilir.

FENERBAHÇE KAZANIR @ 1.70

2 yorum:

maliano dedi ki...

Asvel : 76 - Fenerbahçe Ülker : 78 (Uzatmalarda)

Adsız dedi ki...

yaptığın analiz sayesinde zorda olsa kazandık, artık sitenin takipçilerindenim..

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...