Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

28 Ekim 2009 Çarşamba

CSKA Moskova - Lottomatica Roma (Günün Tahmini)

CSKA'yı bu sene çok izledim ama ne yalan söyleyeyim Roma'yı sadece Caja Laboral karşısında izleyebildim.Bürolar CSKA'nın grubu birinci bitireceğini düşünüyor ama ben 3.80 oranıyla Maccabi'yi,arkasından da 3.00 oran ile Caja Laboral'ı favori görüyorum.İşte Roma bu Caja Laboral'ı evinde rahatça mağlup etti.CSKA da Maroussi deplasmanında mucize bir üçlükle galip geldi.Haftasonu da CSKA Enisey deplasmanında zorlanırken,Roma evinde sürpriz bir şekilde Air Avellino'ya yenildi.

Çok detaylı bir karşılaştırmaya girmeyeceğim ama bu maç için iki seçenek arasında kaldım. Biri Roma handikap,diğeri de alt seçeneği.CSKA'nın sıkıntısı belli,pota altı.Buna karşın Roma'da Hutson,Toure,Gigli ve Crasoriol gibi önemli isimler var ve iyi bir rotasyon sağlanıyor.Langdon'ın da grip olduğu ve oynamayacağı açıklandı.Şimdi CSKA'nın iyi olduğu kısalar,aynı zamanda Roma'nın da can damarı.Jaaber,Giachetti ve Winston'ın kötü oynadığı bir karşılaşmada Roma'nın kazanması çok zor.Her iki taraf da kısalarda önemli ama Roma'nın saydığım isimler sayesinde pota altında ciddi bir avantajı olabilir.Langdon da olmayınca ibre otomatikman Roma'ya kayıyor.Roma yanılmıyorsam iki sezon önce Messina'lı CSKA'ya deplasmanda zor anlar yaşatmış, Langdon'ın son saniyede orta sahaya yakın bir yerden attığı üçlükle mağlup olmuştu.Bu maçın rövanşı olmasa da grupta zirve ve Top16 için önemli bir maç olacak.Roma'nın handikap içinde kalacağını düşünüyorum. Roma CSKA savunmasında bunalıp kontrolü kaybetmezse maçı kafa kafaya götürebilir. Kimbilir belki 6.50 lik oranıyla galip de gelebilir.Alt seçeneği de güzel görünse de Roma'nın oynadığı tempolu basketbol yüzünden şimdilik temkinli olmakta fayda var.

ROMA +11.5 @ 1.87

1 yorum:

maliano dedi ki...

CSKA Moskova : 69 - Lottomatica Roma : 74

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...