Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

21 Ekim 2009 Çarşamba

Cibona Zagreb - Montepaschi Siena (Günün Tahmini)

Her iki takım da liglerine oldukça iyi başladılar.Siena zaten uzun zamandır İtalya Ligi'ni domine ediyor ama Cibona da Adriyatik Ligi'nde 3'de 3 yaparken zorlu Partizan deplasmanından galibiyet çıkarmayı başardı.Gerçi Partizan'ın 1 ve 4 numarayı sırtlayacak Amerikalıları yoktu ama yine de bu galibiyet önemliydi.

İki takım geçen sene Top 16'da karşı karşıya geldiler ve evlerinde kazanmayı başardılar.

Cibona: 88 - Siena : 81
Siena : 86 - Cibona : 70

Cibona'nın galibiyeti yanıltmasın,o kadroda bulunan ve 70 sayı atan Prkacin,Anderson,Kus ve Calloway takımdan ayrıldılar.Yerlerine de Graves,Gordon,Marko Tomas,Bogdanovic ve Bagaric alındı.Graves,Gordon ve Tomas sayı yükünü çekiyor ama Cibona 4-5 numaralarda Siena'ya göre zayıf kalıyor.Eze,Stonerook,Lavrinovic ve takıma yeni katılan Marconato karşısında Bagaric,Vukusic ve Andric'in pek fazla şansı yok.Andric yeteneğiyle biraz öne çıkıyor ama hepsi o,daha fazlasını beklemek yanlış olur.

Siena Kaukenas'ı kaybetti ama takıma Hawkins ve Zizis gibi Avrupa'nın en değerli oyuncularından iki tanesini kattı.Zaten çok iyilerdi,şimdi tam bir canavara dönüştüler.Siena'nın müthiş dış şut kapasitesinin yanında en büyük özelliği baskılı savunması ve rakibi sürekli hataya zorlaması.Top çalma konusunda Avrupa'nın tartışmasız 1 numaralı takımıdır Siena.Aynı zamanda Marconato ve Eze dışında bütün isimler tereddüt etmeden üçlük kullanabiliyor.

Benim Avrupa'da en beğendiğim takımların başında gelir Siena.Eğer Avrupa basketbolu bir stilse bunun temsilcisi de Siena'dır.Basketbolun bütün gereklerini sahada yerine getiriyorlar ve Eurolig'in de bu sene gizli favorisidir bence.

Cibona koçu Perasovic "Zor fikstür sebebiyle Eurolig'e direk üç mağlubiyetle başlayabiliriz ama bunun olmaması için elimizden geleni yapacağız" demiş.Rozic de savunmanın öneminden bahsetmiş.

Bir kere Cibona'nın Siena'yı iyi savunması gerekiyor çünkü hem savunmada hem de hücumda kendilerinden 3 gömlek üstün bir takım var.Siena ile düelloya girdikleri vakit kazanmalarına imkan yok.Zizis ve McIntyre'ın yönettiği,Sato,Hawkins ve Domercant'ın hücum gücünü oluşturduğu bir takımla koş koş oynarsanız,koşa koşa salondan kaçmanız icap edebilir.Cibona iyi savunma yapmalı ve kısalarıyla sonuca gitmeli çünkü boyalı alanda hiç şansları yok.Siena kısaları da hem müthiş hücumcular,hem de müthiş savunmacılar.Ben verilen oranı Drazen Petrovic Arena'nın ambiyansına ve Cibona'nın Adriyatik performansına bağlıyorum çünkü kadroları karşılaştırınca oranın bu olmaması gerekiyor.Siena hazırlık dönemi de dahil olmak üzere henüz mağlup olmadı.

Ben herhangi bir sürpriz olmazsa Siena'nın bu deplasmandan galip geleceğini,İddaa'nın açmış olduğu 155.5'luk sınırın da çok aşırı güvenle olmasa da denenebilir bir rakam olduğunu düşünüyorum.

Tahmin 1;
SİENA KAZANIR @ 1.35 (Güven=>9/10)


Tahmin 2;
TOPLAM SAYI 155.5 ALT @ 1.70 (İddaa) (Güven=>7/10)

1 yorum:

maliano dedi ki...

Cibona : 40 - Siena : 85

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...