Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

12 Temmuz 2010 Pazartesi

Roma'ya Tanjevic Eli

Fenerbahçe Ülker'i 3 sezon boyunca çalıştıran, bu süre zarfında arkasında hep bizlerin alışık olmadığı tercihler ve bunların beraberinde getirdiği izler bırakan Bogdan Tanjevic, Türkiye'nin aksine çok fazla sevilip sayıldığı İtalya'da, bu sefer farklı bir görev tanımıyla gidiyor. Lottomatica Roma'da sportif direktörlük görevi üstlenen Tanjevic, Roma'nın yapılanması ve oyuncu tercihlerinde de yön verici kişi olacağa benziyor.

Tanjevic'in Roma'nın üstündeki elin etkilerini yavaş yavaş görmeye başlıyoruz, başkent temsilcisinin transfer listesinde adı geçen isimler tam da Karadağlı koçun işi gibi gözüküyor. Öncelikle Cibona'nın genç guardı Bojan Bogdanovic Roma'nın gündemine geldi, iflasın eşiğindeki Hırvat temsilcisinin genç yıldızını elinde tutma şansı pek yok gibi gözüküyor. Ardından da Almanya'nın genç uzunu Tibor Pleiss'in Tanjevic ve Roma'nın kıskacında olduğu dillendirilmeye başlandı. Bu sene yine EL'de mücadele edecek olan İtalyan temsilcisinin bir diğer transfer adayı da Fenerbahçe Ülker'de geçtiğimiz sezon forma giyen ancak bu seviyeler için yeterliliği hep tartışılan, ardından Panellinios'a geçip burada iyi bir sezon geçiren Devin Smith. Üç oyuncuya da ilginin ciddi olduğu İtalya'da yazılıp çiziliyor; ikisi genç, biri tanıdık, tam Tanjevic'lik. Onu bu organizasyonun başına geçiren Roma'nın kendisine ve atılacak hamlelere güveni tamdır diye düşünüyorum. Buradakinden daha sabırlı bir ortam bulacağı kesin, o bakımda daha rahat çalışacaktır ancak fark yaratması kolay değil; Siena tekelindeki ligde ne kadar zamanda neler yapabileceğini göreceğiz.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...