Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

25 Temmuz 2010 Pazar

Jankunas Zalgiris'te

Litvanya temsilcisi Avrupa basketbolu için çok önemli takım, aslında gönül ister ki Cibona ve Olimpija gibi diğer "üretici" takımlar da toparlanıp tekrar dev bütçeli takımlara kafa tutsunlar ancak ufukta böyle bir ihtimal gözükmüyor. Neyse, en azından Litvanya takımlarının belli bir çizgiyi koruduğunu veya o çizgiye tekrardan ulaşmaya başladıklarını görüyoruz; güzel gelişmeler...

Habere gelecek olursak, Litvanya temsilcisi Zalgiris Kaunas, pota altı kadrosuna önemli bir ismi eklemeyi başardı. 6 sezon boyunca Zalgiris forması giyen anca geçtiğimiz sezon başında BC Khimki'ye transfer olup Rusya'da boy gösteren Paulius Jankunas, 1 yıllık aradan sonra tekrar Kaunas'a döndü. Anlaşma 2+1 yıllık, kaynak da geçelim, daha şık olsun. Zalgiris, Travis Watson'u kadroda tutup genç Omar Samhan'ı kadrosuna kattıktan sonra gelen bu hamleyle kuvvetle muhtemelen uzun oyuncu işini bitirmiş oldu. Şimdi takımın çoğu oyuncusu "eksik" Litvanya Ulusal Takımı ile kampta, oraya da çok oyuncu veriyorlar. Elde ilgi çekici bir takım var, üstünü skorer bir yabancıyla süslerler mi bilmem ama halen Marcus Brown da kadrolarında. Dediğim gibi, güzel kadro; içeride geçilmesi zor bir takım oldular. BC Khimki'nin eklenmesi muhtemel EL gruplarında Maccabi, Caja Laboral ve Partizan'la birlikte zorlu bir mücadeleye girişecekler, o grubun da sert geçeceğini söyleyebiliriz.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...