Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

14 Temmuz 2010 Çarşamba

İstenen Adam: Aleks Maric

Partizan’da, Vujosevic’in ellerinde mükemmel bir sezon geçiren Aleks Maric, transfer gündeminin de en gözde oyuncularından biri. Maric’in Partizan ile sözleşmesi sürmesine rağmen Sırp ekibi, kendisini isteyen tüm takımlara kapıları tamamen kapatmış durumda değil. Partizan, değerini bulduğunu düşündüğü anda tüm oyuncularını elden çıkartabilecek ve bu oyuncuların yerine yenilerini koyabilecek bir takım. Gerçi Vujosevic sonrası bu düzenin nasıl işleyeceği bir parça merak konusu olsa da oradaki güçlü basketbol kültürünün bu kayıpları bir şekilde ya da belli bir seviyeye kadar tolore etmesini beklediğimizi söyleyebiliriz.

Maric’in taliplerine gelecek olursak, her gün yeni haber ancak benzer isimlere rastlıyoruz. Talkbasket’te yer alan habere göre Aleks’in en ciddi 2 talibi Panathinaikos ve Fenerbahçe Ülker. Haberde her 2 takımın da tecrübeli oyuncu için 500 bin Euro gibi bir bonservis bedeli önerdiği ancak bunun Partizan tarafından kabul görmediği, Partizan yönetiminin Maric’e 1 hafta süre verdiği ve daha iyi bir teklifle kendilerine gelmediği sürece oyuncunun gelecek sezon da takımda kalacağının kendisine iletildiği belirtilmiş. Partizan tarafından istenen meblağ 1 milyon Euro civarında olsa da Sırp ekibi yetkililerinin 700-750 bin Euro arası bir meblağ ile karşılaşmaları durumunda da yelkenleri suya indirebileceği belirtiliyor. Kuşkusuz Maric, transferi durumunda her takıma çok büyük güç katacak seviyede bir uzun; Fenerbahçe’nin böyle bir uzunu getirebilmesi de ayrı bir transfer başarısı olur. Zor ama göreceğiz… (İlave: Talkbasket'in haberinin de kaynağı şurası, aslında tüm Sırp medyası da diyebiliriz)

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...