Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

7 Haziran 2011 Salı

Fotsis'e Türk Kulüplerinden Yakın Takip

Hem THY Euroleague Final Four'unda hem de Yunanistan finalinde kritik roller oynayarak iki kupada büyük emeği olan Antonis Fotsis'in sözleşmesi bu yaz sona eriyor. Islak imzasını görene kadar da muhtemelen birçok transfer senaryosunun başrolünde oynayacak. Final sonrası Yunan basınına "Panathinaikos benim evim, burada kalmak istiyorum ." dedikten çok kısa bir süre sonra adı başka kulüplerle anılmaya başlandı. İşin ilginci adı geçen üç kulüp de bizden; Galatasaray Cafe Crown, Fenerbahçe Ülker ve Efes Pilsen. Üç büyük kulübümüzün de Fotsis'le ilgilendiği yazılan haberde annesinin İstanbul kökenli olduğu ve Türk pasaportu alabileceği gibi ütopik bir durumdan da bahsediliyor.

Biraz kurcalayınca Fotsis'in Panathinaikos'tan yıllık 1,5 milyon aldığı ve Rusya'dan döndüğünde Olympiakos 500 bin dolar daha fazla vermesine rağmen Panathinaikos'u tercih ettiği ortaya çıkıyor. 30 yaşındaki Fotsis form durumuyla kariyerinin son ve en kazançlı olabilecek 3 yıllık kontratını yapmaya çalışacaktır. Sözkonusu para savurarak 30 yaş üstü oyuncu almak olduğunda kulüplerimizden daha bitirici kulüp sayısı Avrupa'da azdır. Sonuçta Avrupa şampiyonu Panathinaikos'u normal bir kontratla terkedeceğini sanmıyorum. Eğer söylentilerde gerçeklik payı varsa (ki bir tanesi için olduğunu duydum) kulüplerimizin kesenin ağzını biraz açması gerekiyor.

2 yorum:

İsmail dedi ki...

peki gerçeklik payı olduğunu duyduğun klüp hangisi Mali ?

maliano dedi ki...

Efes Pilsen. Yanılıyor da olabilirim iddia etmek istemem.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...