Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

7 Haziran 2011 Salı

Robertas Javtokas Zalgiris'te

Top class oyuncular için THY Euroleague'de varsan varsındır, yoksan liste dışı kalan vekil adayı muamelesi görürsün. Valencia THY Euroleague biletini kaybedince Robertas Javtokas da ülkesinin yolunu tuttu, Zalgiris Kaunas'la sözleşme imzaladı. 2+1 senelik sözleşmenin +1 'lik bölümünü uzatmak Zalgiris'in elinde olacak. "Yurtdışında daha fazla kazanabilirdim ama eşimle beraber Litvanya'ya dönmek istedim." diyor Javtokas. THY Euroleague faktörünü de ekliyor. Zalgiris açısından harika bir transfer. O bölgede zaten ciddi bir takviyeye ihtiyaçları vardı. Hem bu kadar dominant, hem de yerli oyuncu ile kapattılar açığı. Çılgın başkan Romanov bununla da yetinecek gibi durmuyor. Hedefinde Javtokas , Darjus Lavrinovic ve Petravicius vardı. İlk hedef tamam. Lavrinovic Fenerbahçe Ülker'den kesin olarak ayrılacaına göre onu kadroya katmak da zor olmayacaktır. Koçlar için çekilmez bir başkan olsa da oyuncularla pek fazla problemi olmaz Romanov'un. Böyle giderse kutsal topraklarda büyük Litvanya devletini kurmaya niyetliymiş gibi görünüyor. Unutmadan benim için çok büyük, insanlık için oldukça küçük ve gereksiz bir gözlemi de ileteyim. Javtokas JR Holden ile beraber Avrupa'da mimiksiz basketbol oynayan iki isimden biridir. Şut da atsa, smaç da bassa yüzündeki o donuk ifade kolay kolay değişmez.

1 yorum:

Murat dedi ki...

maliano sizce fbnin yeni sezon hamleleri neler olacak? 4 numaraya kim gelecek? point guard jasikevicius devam mı?nba lockoutu avrupa basketbolunu ve fbyi nasıl etkileyecek? efes sarıcanın yönetiminde sonunda tanıdığımız bildiğimiz efese mi döüşecek yoksa avrupalı oyuncuların keyfine göre oynayan bir kulüp olarak mı kalacak? objektifliğinize güveniyorum özellikle son soru hakkında net bir cevap verebileceğinizi düşünüyorum optimist olmaya gerek yok çok teşekkürler.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...