Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

22 Haziran 2011 Çarşamba

Chuck Eidson'ın İmzası ve Barca Günlüğü

Chuck Eidson'ın Barcelona ile iki yıllık sözleşme imzaladığı daha önce basına yansımıştı, ben de burada bilgisini vermiştim. İşin sadece resmi boyutu bekleniyordu ki bugün Barcelona hem internet sitesi aracılığıyla, hem de kulüp televizyonundan Eidson'ı basına tanıttı. Sözleşmede kulübün +1 opsiyonu da var. Daha önce de yazmıştım benim için şu ana kadar tartışmasız sezonun en iyi transferidir. Eğer lokavt sebebiyle süper bir yıldız Avrupa'ya gelmezse veya Barca Teodosic'i de kadrosuna katmazsa bu yazın en iyi transferi olarak da kalabilir. Xavi Pascual'in koçluk yetenekleri ne kadar tartışılırsa tartışılsın kadro kurmaktaki becerisi muazzam. 

Barcelona'daki hareketlilik sadece bununla da sınırlı değil. Fran Vazquez ile 1 yıllık kontrat yenilediler. Morris ve Anderson'ın takımdan ayrıldığını açıklayan kulüp, Basile ile de sözleşme yenilenmediğini duyurdu. Anderson'ın Barcelona kimliğindeki bir takımda uzun süre kalması zaten mümkün değildi, maksimum katkısını yapıp takımdan ayrıldı. Şimdi muhtemelen daha çok ön plana çıkabileceği bir takıma gidecek. Basile de bütün sezonu sakatlıkla geçirdikten sonra takımda vefa ile perçinlenen yerini kaybetti. Morris tercihi ise tamamen koç insiyatifi. Eidson'ı kadroya katan, Navarro ve Mickeal'e zaten sahip olan, büyük ihtimal oyun kurucu bölgesine de Rubio sonrası skora destek verecek bir isim alacak olan Pascual'in artık Morris'in hücum katkısına pek ihtiyacı kalmadı. O bölgeye savunma sertliği katacak bir 4 numara alabilirler. Bu arada Mickeal ile de 2 yıllık yeni kontrat yenilendiğini hatırlatalım.

 

1 yorum:

yuri dedi ki...

barça bu sene iyi bir oyun kurucuda alırsa euroleague i alır

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...