Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

28 Haziran 2011 Salı

David Andersen Siena'da

Bo McCalebb'in sözleşmesini  uzatan ve Mario Kasun'la anlaşan Montepaschi Siena, yaklaşık bir hafta önce netleşen David Andersen transferini de resmi sitesinden duyurdu. 10 yıl Avrupa'da oynayıp Kinder Bologna, CSKA Moskova ve Barcelona gibi takımların formalarını giydikten sonra sonra NBA'in yolunu tutan Andersen, 2003-04 sezonunda da formasını giydiği Siena'ya 3 yıllık bir sözleşmeyle dönüş yaptı. Yeni kıta macerası geçirdiği sakatlıklar ve NBA'in Andersen'a stili sebebiyle pek dostça yaklaşmaması sebebiyle Avustralyalı pivotun istediği gibi gitmemişti. Andersen, Euroleague'te 3 defa şampiyonluğa ulaşmış, bulunduğu takımlarda her daim önemli role sahip olmuş bir oyuncu olarak Houston ve New Orleans'ta çoğu zaman kenardan havlu sallamaktan öteye gidememişti. Avustralyalı, lokavtın kapıda olduğu şu günlerde çareyi kürkçü dükkanı Avrupa'ya dönüşte buldu anlaşılan.

Transferin Andersen cephesinde pek bir sorun yok; ancak Siena penceresinden bakınca durum pek parlak gözükmüyor. Geçtiğimiz sezon McCalebb'in sakatlığında denize düşüp, artık basketbol sahasının dışında sayı peşinde koşan Jaric'e sarılarak büyük kumar oynayan; ancak Jaric'in Euroleague çeyrek finalinde gösterdiği performansla kumar masasında dımdızlak ortada kalmaktan son anda kurtulan Siena, bu defa kumarın daha büyüğünü oynamış gibi gözüküyor. Kasun ve Andersen gibi biri müzmin sakat, diğeri de geçirdiği sakatlığın izlerini hala atlatamamış iki oyuncuyla uzun yola çıkma kararı almaları, Euroleague'de üst seviyelerin abonesi olmuş bir takım için güvenli bir seçim değil. Guard baskısıyla başlayıp, pivot sertliğiyle biten meşhur Siena savunmasının Kasun ve Andersen'la nasıl şekilleneceği yeni sezon öncesinde İtalyan takımı hakkındaki en büyük soru işareti. Ancak koç Pianigiani "Ben tatmin oldum" demiş olacak ki, iki ismin transferlerinin bitirilmesi pek de uzun sürmedi. Oynadıkları kumar tutmazsa, 5 sezondur güle oynaya şampiyon oldukları Lega A'daki unvanlarının dahi tehlikeye girmesi mümkün. Armani Jeans Milano'nun Sergio Scariolo önderliğinde yapmakta olduğu yatırım ve Siena'nın izlediği riskli transfer politikası, Pianigiani'nin takımı tarafından yıllardır domine edilen İtalyan Ligi'nde son 5 yıla kıyasla daha çekişmeli bir sezon izleyeceğimizin habercisi olabilir.

1 yorum:

baldur dedi ki...

kasun transferi kesinleşmedi. rakovic ayrılırsa gelecek.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...