Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

20 Mayıs 2010 Perşembe

İspanya'da Playoff Başlıyor

Son hafta hakem grevi nedeniyle sancılı olsa da ACB'de normal sezon sona erdi ve playoffların tanıtımı yapıldı. Herkesin derdi Barcelona'dan kaçmaktı ve bu açıdan Cajasol - Gran Canaria maçı haftanın maçıydı. Joan Plaza'nın Cajasol'u Gran Canaria'yı 70 -65 mağlup edince de ilk turun şansız takımı Barcelona ile eşleşen Gran Canaria 2014 oldu. Aslında şansız demek ne kadar doğru olur bilmiyorum çünkü sezon içinde Barcelona'yı mağlup edebilen üç takımdan biri Gran Canaria aynı zamanda. Ligin henüz başında kendi sahalarındaki maçta Barcelona'yı 67-65 mağlup etmeyi başarmışlardı ama Barcelona'nın intikamı çok acı olmuştu. Playoffun diğer ayağında son hafta Caja Laboral'i 70-62 yenerek 5. liği elde eden Unicaja Malaga ile çok önceden dördüncülüğü garantileyen Power E. Valencia eşleşti. Saha avantajı Valencia'da ve seriyi kazanan Barcelona ile eşleşecek. Eğer Valencia ve Barcelona turu geçerlerse Katalanlar için sezon içinde yenildikleri bir rakipten diğerine geçiş olacak. Valencia Gran Canaria kadar kolay lokma olmayacaktır ama şampiyonluk yolunda Barcelona'nın geride hiç bir iz bırakmaması gerekiyor. Turu geçen Malaga olursa da yine müthiş keyifli bir seri bizleri bekliyor olacak.

Playoff ağacının diğer tarafı da oldukça ilgi çekici. Son virajda Real Madrid'i yenip ikinciliği garantileyen Caja Laboral Cajasol derdinden kurtuldu ama Estudiantes'i hafife almamak gerekir. Sezon içinde inişli çıkışlı performans gösterseler de özellikle kendi sahalarında çok etkili bir oyun çıkarıyorlar. Ivanovic ve öğrencilerinin Real Madrid'e konsantre olması onlara pahalıya mal olabilir. Ciddiye alırlarsa sorun yaşayacaklarını sanmıyorum. En son eşleşme en güzeli. Halef ve selef karşı karşıya geliyor. Cajasol son hafta galibiyetiyle 6. lığa yerleşip nispeten büyükler içinde en istikrarsızıyla eşleşmeyi başardı. Saha avantajı Real Madrid'de ama Cajasol'un en büyük silahı da savunması. Joan Plaza ile beraber müthiş işler çıkardılar ve onların en büyük şansı playofflarda iki galibiyet alan takımın vizeyi alacak olması. Real Madrid'i kötü gününde yakalayıp darbeyi indirebilirlerse playoffun ilk sürprizine imza atıp Messina'nın koltuğunu da sallayabilirler. Real Madrid'in de en büyük silahı Ettore Messina. Futbol için "90 dakika süren ve sonunda Almanlar'ın kazandığı bir oyundur." derler. Basketbol için de "40 dakika süren ve Messina'nın takımlarının finale çıktığı bir oyundur." dersek sanırım yanlış olmaz. Messina'nın performans yükselttiği dönemler bu dönemlerdir ama ben eğer sürpriz olacaksa çeyrek finallerdeki tek ihtimali bu seriye veriyorum. Real Madrid halen istenilen ezici seviyede değil ve Cajasol'un tehlikeli savunmasında sıkıntı yaşayabilirler. Çeyrek final tahminlerim aşağıda, programı da birazdan detaylı vereceğim.

Regal FC Barcelona - Gran Canaria 2014 : 2 -0
Caja Laboral - Asefa Estudiantes : 2-0
Power Valencia - Unicaja Malaga : 2-1
Real Madrid - Cajasol : 2-1

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...