Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

16 Mayıs 2010 Pazar

Xavi Pascual ACB'de Yılın Koçu

Vujosevic bir sürpriz yapmazsa Eurolig'de yılın koçu seçilecek olan Xavi Pascual ilk ödülünü kendi ülkesinde kazandı. Kurduğu kadroyla, oynattığı oyunla harikalar yaratan Pascual'in ödülü kazanmasından daha doğal bir şey yok ama ben sıralamaya feci takıldım. Geçirdiği ilk sezonda avucunu yalayan Ettore Messina ikinci, Ivanovic de üçüncü olmuş ama bu sezonun Barcelona'dan sonra en fazla alkışı hakeden takımı Valencia'nın koçu Neven Spahija'nın adı geçmiyor. Gerçekten enteresan tercihler. Pascual Eurolig'i kazanan en genç antrenör oldu geçen hafta. Aslında başantrenörlük konusunda çaylak bile denilebilir. ACB'de henüz daha 100 maça bile ulaşamamış olsa da şimdiden rekorları altüst etmeyi başardı. Bu yüzden de rakamları çaylak gibi görünse de yaptıkları zirveye tırmanışın resmidir. Aynı zamanda mütevaziliğini de korumayı başaran bir isim Pascual. Öğrenmeye açık olduğunu ve sürekli etrafındaki isimlerden bir şeyler öğrenmeye çalıştığını açık yüreklilikle belirtiyor. Zaten bu yaşta kral triplerine girmesi de pek hoş olmazdı. Yakın takipteyiz kendisini, hem de severek. 2010-2011 sezonundaki Barcelona - Real Madrid kapışmalarını da merakle bekliyoruz.

1 yorum:

Fanatik Basket dedi ki...

Can Uğur Öğüt Röportajı.. Genç Telekom'un yıldızı Can Uğur Öğüt ile yaptığımız keyifli röportajı okumak için http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=512

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...