Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

9 Mayıs 2010 Pazar

Eurolig'de Yılın MVP'si Teodosic

Herkesin aklı 7 ve 9 Mayıs'taki maçlardaydı ama en az onlar kadar önemli olan 8 Mayıs gecesiydi. Koca bir sezonu tamamlayan oyuncular için ödüllendirilme vakti dündü. En fiyakalı ödül olan sezon MVP'sini blogdaki 1 numara anketini açık ara önde tamamlayan Olympiakos'lu Milos Teodosic kazandı. Kazanmaya kazandı ama bu çocuktaki şansa söyleyecek söz bulamıyorum. Bütün sezon tek bir maç kaçırmayan, Efes Pilsen maçında 41 dakika, son Partizan maçında 40 dakikanın üzerinde sahada kalan Milos Teodosic midesindeki rahatsızlık yüzünden sezonun kendisi açısından en önemli ikinci gecesinde bu törene katılamadı. Ginnakis'in dinlendirdiği ve antrenmana da çıkarmadığı Teodosic bu akşam oynayacak mı o da belli değil. Oynarsa sezonun en önemli gecesinde bu şansız akşamı telafi etme şansı olabilir. Belki başka adaylar bu ödülü alabilirdi -ki bana göre Maric'in sakatlık periyodu olmasa açık ara bu ödülün sahibi olurdu- ama sanırım kimse de Teodosic'in ödülüne itiraz etmeyecektir. Eurolig resmi sitesinin Teodosic klibini asistlerinden değil de üçlüklerinden yapması tam bir Euroleague TV komedisi olmuş.

Gecenin diğer ödülleri daha önce de karaladığım üzere sezonun en iyi beşi ve sezonun en iyi ikinci beşi kategorilerindeydi. Burada da hiç sürpriz olmadı ve beklenen beşler oluştu. Ben en iyi beşte oyun kurucu pozisyonuna takım potansiyeline oranla yaptığı işler sebebiyle Bo McCalebb'i koymuştum ama anket açık ara Teodosic'i işaret etmişti. Zaten MVP olunca da otomatikman en iyi beşin lideri oldu. Teodosic'le beraber Kleiza, Navarro, Khryapa ve Maric en iyi beşte yer aldılar. İkinci beş de McCalebb, Childress, Siskauskas, Lorbek ve Splitter'den oluştu. Daha önceden yükselen yıldız seçilen Rubio ve en iyi savunmacı seçilen Khryapa da ödüllerini dün gece aldılar. En iyi koç ödülü de Final Four sonrası belli olacak. Gönlümüzden Dule geçse de neredeyse bütün F4 koçları lokal seviyede aynı başarıları elde ettiler. Olay da zaten Eurolig başarısına göre şekillenecek. Bu yüzden akşam kupayı kaldıran koç çok büyük ihtimalle yılın koçu ödülünü de alacaktır. Gecenin en mutlu isimleri ise Angelopoulos kardeşler oldu. İşler şu ana kadar süper gidiyor ama rakip bu sefer çok zor; Regal FC Barcelona !
LinkLink

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...