Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

13 Ağustos 2010 Cuma

Basile 1 Yıl Daha Barcelona'da

Yunan çılgınlığının her sene piyasalara hakim olması son birkaç yılda alışık olduğumuz bir tablo ama bu sene market gerçekten çok durgun. Özellikle de İspanya'da yıldız seviyesindeki trafik neredeyse hiç akmıyor. Sezon sonunda Barcelona'ya ilk Eurolig şampiyonluğuyla veda ettiği yazılan Basile aradan geçen 3 aydan sonra Barcelona ile 1 yıllık sözleşme yeniledi. Kendisi bile bu işin bittiğini "Eurolig'de oynayan bir takıma gitmek istiyorum." diyerek ima etmişti. İspanyol bir arkadaşla ligin sonlarına doğru konuştuğumuzda Rafa Martinez'in kesin olarak Barca'da olduğunu, yakın bir arkadaşına bunu söylediğini iletmişti. Kendisi aynı zamanda ACB sitesinde çalıştığı için oldukça güvenilir bir bilgiydi. Ama Rafa Martinez'in Valencia'da kalışı, mevcut diğer alternatiflerin de başka takımlarla anlaşması Barcelona ve Basile'yi 1 yıllık anlaşmaya itti bana göre. Pascual evlerinde düzenleyecekleri Final Four'u da düşünerek Basile gibi sevilen ve tecrübesi tartışılmaz bir oyuncuyu takımda tutup, rotasyonu da kuvvetli tutmak istemiş olabilir. Basile gibi bir oyuncuya yaşı kaç olursa olsun, şu formuyla her takımda yer olduğunu düşünüyorum.

Basile de İtalya'dan teklif aldığını ve teklifin 2 yıllık olduğunu ama Barcelona'dan ayrılmanın delilik olacağını düşündüğü için hep kulübünde kalmak istediğini beliertmiş. Belki de geçen senenin performansına güvenerek evlerindeki Final Four'da son bir kupayla kariyerine veda etmeyi düşünmüş olabilir.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...