Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

14 Ağustos 2010 Cumartesi

Badalona'dan Pota Altı Hamleleri

Rudy Fernandez, Ricky Rubio ve hatta Pau Ribas sonrası son derece tatsız DKV Joventut, alttan gelen bildiğimiz-bilmediğimiz gene birçok isim var ama ACB'de üst taraf ile aralarındaki makasın fazlasıyla açıldığı da bir gerçek. Barcelona, Real Madrid, Caja Laboral, Unicaja Malaga derken kadro kalitesini yükselten Valencia, Bilbao, Sevilla hatta Estudiantes gibi takımlarla birlikte bu rekabetçi ortamda geçtiğimiz sezon Play-Off dışında kalmışlardı. Bu sene de ilk sekiz yolunda benzer zorlukta bir yarışın içinde olacaklar ve henüz erken olsa da, işlerinin yine kolay olmadığını söylemek gerek.

Clay Tucker'ı Real Madrid'e, Uros Tripkovic'i de Unicaja Malaga'ya, Hernandez Sonseca'yı Bilbao'ya kaptırdı Badalona; transfer döneminde ise kadrosuna Quinton Hosley ve Russell Robinson gibi tanıdık isimlerle birlikte Carl English ve Dmitry Flis'i katmışlardı. Pota altı takviyelerini merakla beklerken 2 gün içinde peş peşe 2 oyuncuyla anlaşarak burayı güçlendirme çalışmalarını somutlaştırdılar. Will McDonald ve Jordi Trias, İspanya tecrübesi çok yüksek 2 oyuncu artık Badalona için ter dökecek. McDonald güçlü ve atlet bir oyuncu, Trias da Barcelona emekçisi ancak artan kadro kalitesiyle birlikte oradaki kıymeti giderek azalmıştı. McDonald'ın özellikle Tau formasıyla 2 sezon önce Fenerbahçe Ülker karşısında, her atlet uzun gibi, yıldızlaştığı performans halen gözlerimizin önünde. Mevcuttaki boşlukta ikisinin de Badalona için gerekli hamleler olduğunu söyleyebiliriz ancak yukarıda bahsediyor olduğumuz sert rekabet ortamında Joventut'un işi kolay değil, aslına bakarsanız ACB gibi bir ligde kimsenin işi kolay değil. Henk Norel, David Jelinek gibi gençlerle birlikte gelen bu takviyelerin onları taşıyabileceği nokta için sezon başlangıcıyla birlikte daha net fikir sahibi olabileceğiz sanırım...

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...