Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

13 Aralık 2009 Pazar

Wildcard Sahipleri Belli Oldu

Çok fazla sürpriz olmadı. Rusya, Litvanya, Almanya ve Lübnan şampiyonanın VIP'leri olarak 2010'da ülkemizde olacak. Gerçi benim açımdan Almanya'nın katılması sürpriz oldu ama çoğu kimse tarafından beklenen Almanya dahil bu üç Avrupa ülkesinin wildcard alacağıydı. Daha önce söylediğim gibi bu wildcard işi şampiyonalarda oluşabilecek sıkıntılı durumlar için,özellikle de Avrupa için açık bırakılmış bir kapıydı ve üç Avrupa ülkesi içeri alındı. Bu tip şampiyonalarda günlük performanslar,kadro seçimi,uygulanan idmanlar, moral motivasyon hepsi çok önemlidir ve siz de bütün planlarınızı buna göre yapmak zorundasınız. Ama artık ülkeler biliyor ki herhangi bir sorun yaşadıklarında lobileri devreye girecek ve bileti kapacaklar. Kimilerine göre gerekli görülebilir ama bana göre saçmalıktan öte bir şey değil. Turgay Demirel'in açıklamaları da hayli ilginç olmuş; “Rusya ve Almanya’nın en favori tatil mekanlarından biri Türkiye. Buradan gelecek basketbolseverlerin tatilleriyle bu turnuvayı birleştireceklerinden kuşkum yok.” Sen Kültür ve Turizm Bakanı'mısın Turgay Demirel ? Önce şu salonları bitirin de doğru düzgün bir organizasyon yapalım. Diğer detayları gelen turistlerle Ertuğrul Günay düşünürler.

1 yorum:

ozgurr dedi ki...

şu lübnan ın wild card ını bir türlü içime sindiremiyorum.yok türkiye ye yakınlarmış,yok seyircileri çok olacakmış falan filan.o zaman geçen şampiyonada güney kore yi neden dışarıda bıraktılar.tek haklı olabilecekleri nokta asya şampiyonası yarı finalinde hakem hataları ile kaybettikleri çin maçı olabilir ama onu da 3.lük maçında ürdün karşısında telafi edebilirlerdi,orada da fark yediler.zaten bu wild card ın kendisi saçmalık. her kıtanın kontenjanını adam gibi ayarlarsın olur biter.veya belli dereceleri alanlara play off oynatırsın.bu arada okyanusya nın kontenjanı da ayrı bir vakaa.yeni zelanda ve avustralya aralarında birer maç yapıyorlar ve oradan da finaller.kontenjan senatörü gibi.abd nin bile katılamama riski var ama bu ikisi garanti finallerde.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...