Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

9 Aralık 2009 Çarşamba

ACB'de İki Kelle Alındı

ACB'de Murcia koçu Moncho Fernandez'in (sağda) mektuplu ayrılışının üzerinden çok geçmeden Fuenlabrada koçu Luis Guil Torres de mektubuyla kulübüne veda etti. İkisi de klişe teşekkürlerler,minnettarlıklarla süsledikleri mektuplarıyla görevden ayrıldılar. Murcia için durum anlaşılabilir çünkü ligin dibine demir attılar ve acil önlemler almazlarsa çok geç olabilir. Önlerinde kendilerinden iki galibiyet fazlası olan 9 takım var ve işleri zor. Fuenlabrada da lige iyi başlamıştı hatta ilk dört hafta namağluplardı ama 7 hafta üstüste kaybedince,üstüne üstlük son maçta 42 sayı fark yeyince Luis Guil'in de ömrü kısa oldu. 18 ay çalıştıktan sonra görevi bıraktı.

Moncho Fernandez'in yerine ikinci ligde Plus Pujol Lleida'yı üç yıldır çalıştıran Edu Torres getirildi. Lleida'dan önce 2004-2006 yılları arasında Girona'yı çalıştırmıştı. Yeni koç belli olana kadar da Fuenlabrada'yı asistan koç Chus Mateo çalıştıracak. Bu tip durumlar asistan koçlar için bulunmaz nimettir. Türkiye'de de Aydın Örs fabrikasında yetişen koçların durumu en güzel örneklerden ama tartışmasız en iyi örnek Xavi Pascual. Ivanovic gidince takımı devraldı ve şu anda bir canavar yarattı.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...