Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

17 Aralık 2009 Perşembe

Dünya Şampiyonası Kuraları Çekildi

Evsahipliğini yapacağımız 2010 Dünya Şampiyonası'nın kuraları iki gün önce çekildi. Gruplar şöyle ;

A Grubu (Kayseri) : Arjantin, Sırbistan, Avustralya, Almanya, Angola,Ürdün
B Grubu (İstanbul) : ABD, Slovenya, Brezilya, Hırvatistan, İran , Tunus
C Grubu (Ankara) : Yunanistan, Türkiye , P.Riko, Rusya, Çin , F. Sahili
D Grubu (İzmir) : İspanya, Fransa, Kanada, Litvanya, Yeni Zelanda, Lübnan

A Grubu turnuvanın en zayıf halkası oldu. Kuvvetle muhtemel Arjantin ve Sırbistan orayı domine eder, bir boy geriden de Almanya gelir. B Grubu'nda Amerika-İran eşleşmesi ilginç ve hoş oldu. Hava atışını Obama ve Ahmedinejad beraber yaparlar diye düşünüyorum. Obama atletik yapısıyla oradan da galip gelir, Amerikan halkı sokaklara dökülür. O grupta da ABD'nin birinciliği, İran ve Tunus'un ilk turda elenmeleri garanti gibi gözüküyor. Kalanlar da günlük performansa göre dizileceklerdir. D Grubu şahane olmuş. Açıkçası İzmir'in güzel basketbol seyircisine de çok yakışmış o grup. Litvanyalılar, İspanyollar ve Lübnanlılar tribünleri şenlendireceklerdir. Basketbolu iyi bilen ekollerin, basketbolu iyi bilen coşkulu bir seyirci önünde oynayacak olmaları da ülkemiz için avantaj olacaktır. Basketbolumuzun Abdi İpekçi'den ibaret olmadığını, ülkede basketboldan anlayan seyircilerin de olduğunu göstermek açısından güzel bir fırsat. Karşıyaka'lılar Lübnan'lıları, Göztepeli'ler de İspanyol'ları renklerinden dolayı destekleyebilir. Olmaz demeyin valla olur.

Bizim grup da 10 numara olmuş. Birinci torbadan zorlanarak da olsa altımıza alabileceğimiz Yunanistan vardı, onların geldiği iyi oldu. Porto Riko zor bir rakip, bu grubun altını üstüne getirip ilginç sonuçlar alabilir. Ruslar'ın da çok sorun çıkaracağını sanmıyorum. İki sene öncenin Avrupa Şampiyonu olsalar da o ruh biraz geride kaldı. Ancak devşirmelerle belli bir seviyenin üstüne çıkabiliyorlar. Çin ve Fildişi Sahili'ni zaten geçiyorum, onlara da kaybedersek kepenk kapatalım zaten. Eşleşmelere bakınca bu grubu birinci bitirmek şartoğlu şart oldu. Dişimize göre rakipler, iyi mücadele edip kadroyu idareli kullanabilirsek birinci çıkabiliriz, aynı şekilde dördüncü de olabiliriz. Olay biraz günlük performansımıza kalacak. Seyirci açısından zaten sıkıntı olmaz, Ankara seyircisi tıklım tıklım doldurur salonları. Hayırlısı olsun artık, vakit var. Yaklaştıkça daha detaylara ineriz. Turnuvanın tam fikstürü burada.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...