Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

20 Mart 2011 Pazar

Suç Sizde Değil Bizde

Yasak geldiğinden beri kesintiye uğrayan aslında yazılarımız değil hevesimiz oldu. Bu engelin çok fazla uzun sürmeyeceğini, kısa süre içinde olumlu bir sonuca varacağını düşündüm hep. Bir ara Wordpress'e, alternatif olsun diye bir site açsam da daha sonra çözümün başka bir yere kaçmak olmadığını düşünüp orayı hemen kapattım. Bugün bloggera gelen yasak yarın wordpress'e, öbür gün tumblr'a twitter'a da gelebilirdi çünkü. Hukuki olarak direnen, mücadele gösteren insanlar oldu. Geçen hafta yasağın kalktığı açıklanınca da herşey normale dönene kadar birkaç gün ara vermek istedim. Bu ülkede güzel şeylerin kolay olmadığını bilen biri olsam da bu sefer tam tersinin olmasını umut etmiştim, olmadı. Yasak hala kalkmış değil, siteye normal şekilde ulaşamıyoruz. "Erişilemeyen site yoktur, yanlış dns ayarı vardır." demiş büyüklerimiz. Biz zaten ayarlarımızı yapmıştık, istiyorduk ki bu işleri bilmeyenler de girip okuyabilsin. Belli ki mantıksızlıklar ülkesinde bu kadar mantıklı isteklerin yeri yok. Suç sizde değil, bu kadar olumlu düşünen bizlerde. 1 haftalık aranın ardından parmaklar tekrar klavyeye değmeye başlıyor, inşallah sığ beyinler de bir an önce kendilerine gelirler.

1 yorum:

Toz dedi ki...

Hocam senelerdir youtube'a uygulanan sansür yüzünden halk bilinçlendi dns ayarı,vtunnel,ktunnel,anonymouse hertürlü numara var artık bizde.Bence okuyucu kitlenden pek birşey kaybetmedin.Herşeyi geçtim bu yasaklar porno sitelerinin çoğuna uygulandığından dolayı yasakların nasıl delineceğini öğrenmişizdir.Hatta zaytung da bir haber vardı youtube a uygulanan yasak kaldırıldığına sadece 1 kişi sevinmişti.Düşün yani girebiliyoruz görüyoruz.Sen yola devam et bence.

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...