Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

13 Mart 2011 Pazar

2014 Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası Türkiye'de !

Pek takip etmesem de FIBA, kadın basketbolunun en prestjili turnuvası olan dünya şampiyonasını 2014 yılında Türkiye'nin düzenleyeceği haberini bugün yapılan basın toplantısıyla duyurdu. Yaklaşık yarım saat önce canlı açıklanan karara göre oylamadaki rakibi Avustralya'yı 17-3 geride bırakan Türkiye, 2010 Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası'ndan sonra 2014 Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası'nı da düzenleme hakkını elde etti. Gerçekten ülkemiz adına çok çok büyük bir prestij. Turnuva İstanbul'da düzenlenecek ve grup maçları Ayhan Şahenk Spor Salonu ve yapımı devam eden Fenerbahçe Ülker Arena'da oynanacak. Finallerin oynanacağı salon ise henüz belli değil. Kadın basketbolu takipçileri başta olmak üzere tüm basketbolseverlere hayırlı olsun.

FIBA ayrıca bugün yaptığı toplantının sonucunda 17 Yaşaltı Erkekler Dünya Şampiyonası'nın 2012 yılı için Litvanya'da düzenlenmesine karar verdi. Büyük Britanya için de evlerinde düzenleyecekleri 2012 Olimpiyatları için erkekler ve kadınlar basketbol turnuvaları için doğrudan katılma hakkını verdi. Britanya basketbolunun gelişimi için tüm kurumlar kendini parçalar vaziyette. Bu da ilginç bir not. Bu karardan bağımsız olarak konuşuyorum tabi ki. Evsahiplerinin böyle turnuvalarda serbest katılım hakkı yıllardır uygulanan ve son dünya şampiyonasında da lehimize sonuç vermiş bir uygulama. Bugünkü toplantıyla ilgili detaylı bilgileri ve federasyon yetkililerinin yorumlarını resmi site olan http://www.tbf.org.tr/ den takip edebilirsiniz.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...