Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

28 Şubat 2011 Pazartesi

Papaloukas'ın "Since 1453" Tepkisi

Haftaiçi Fenerbahçe Ülker - Olympiakos maçı bitiminde Papaloukas'ın tribünlere yapmış olduğu hareketler oldukça büyük tepki almıştı. Ülkesinde bir radyoya bağlanan Papaloukas hem bu konuyla ilgili, hem de 5-6 farklı konuda daha açıklamalar yapmış. Taraftara yaptığı el hareketiyle ilgili olarak: “Olympiacos taraftarına değil, Türk taraftarlara yapmıştım onu çünkü içlerinden bazılarının davranışı gerçekten çileden çıkartıcıydı.  Milliyetçi birisi değilim, ya da öyle biriymiş gibi davranmayı istemiyorum fakat içlerinden bazılarının “1453’ten beri İstanbul” yazan t-shirtler giyiyor olması, insanda kötü bir izlenim uyandırıyor. Belki de tepkimi o şekilde göstermemem gerekirdi, fakat bu yapılandan cidden hoşlanmamıştım ve tepkim de, maçta sarfettiğimiz fiziksel gayretin de doğurduğu bir gerilimden ötürüydü. Ve sadece o t-shirtleri sallayanlara doğu hareket çektim ve o dakikadan sonra bize küfretmeye başladılar. Kesinlikle gergin bir atmosferdi.." diyen Papaloukas çok da pişman görünmüyor.

Büyük oyuncu, hem de çok çok büyük oyuncu Papaloukas. Perşembe günü Eurolig'in en fazla forma giyen oyuncusu oldu ve tek başına maçı kazandırdı. Eurolig'de 210. maçınızı oynuyorsunuz, kariyerinizin sonuna gelmiş olmanıza rağmen hala bu seviyedeki bir maçı benchten gelip tek başınıza kazandırıyorsunuz. Bunlar çok önemli olaylar. Bana göre Papaloukas oyunculuk serüveni bittikten sonra hiç vakit kaybetmeden koç olması gerekenler listesinde açık ara zirvede. Böyle bir basketbol zekası başka işlerle uğraşmamalı. Ama Papaloukas artık bu seviyede bir oyuncuyken böyle işlerle de uğraşmamalı, kendisine hiç ama hiç yakışmadı. Çevirip okumak isteyenler için  konuştuklarının tamamı burada


0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...