Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

24 Şubat 2011 Perşembe

Caja Laboral Hernandez-Sonseca'nın Peşinde

Bizkaia Bilbao Basket'in pivotu Edu Hernandez-Sonseca gelecek yaz için Caja Laboral'in transfer listesinin en tepesinde yer alıyor. Hernandez-Sonseca 2010 Dünya Şampiyonası öncesi Sergio Scariolo tarafından aday kadroya çağrılmıştı. Real Madrid altyapısından çıkan pivot, 99/04 ve 05/07 yılları arasında burada oynadı. 2006 yılında Orlando Magic'in yaz kampına katıldı ve sonra tekrar Avrupa'ya geri döndü. İki Real Madrid dönemi arasında, bir sezon Gran Canaria'da, sonrasında 07/10 arası Joventut'ta ve bu sezon başından beri Bizkaia Bilbao'da oynuyor. 83 doğumlu ve 2.12 boyunda olan oyuncunun tek taliplisinin Caja Laboral olmadığı da konuşulanlar arasında. Edu, bu sezon ACB'de 17 dakikada 5.7 sayı, 5.1 ribaunt ortalamaları yakaladı. 

Öncelikle, Caja Laboral'in sorunu içeriyi kapatacak ve buradan sayı bulacak oyuncuydu. Stanko Barac bize bunu zaman zaman gösterdi ama genç oyuncunun istikrar kazanması için zamana ihtiyacı var. Caja Laboral bu sene oraya değişik türde oyuncular transfer etti ama istediği verimi bir türlü alamadı. Edu, buraya  agresifliği ve savaşıyla mutlaka bir sertlik getirecektir. Kol uzunluğunun boyuna göre daha fazla olması, ribauntlarda ona avantaj sağlıyor, mutlak bir blok tehdidi oluyor. Ribaunt demişken, Caja Laboral'in ribaunt sorunlarını kesinlikle çözer. Hani, Dusko Ivanovic en azından takımımın ribaunt konusunda zayıflıkları var demez. Yardım savunmasını iyi yapar. 28 yaşında o mental gelişimi yapar mı bilemiyorum ama Ivanovic sezon başında üzerine eğilirse en büyük problemi olan kolay faul alma sorununu da aşabilir. Hücumda bir kaç post oyunu ve boş kaldığında cezayı kesebileceği bir orta mesafesi var. Yani, savunma tandanslı tabir edebileceğimiz Hernandez-Sonseca sizi hücumda 4 kişi oynatmaz. En büyük zayıflığı olarak faul problemini söylemiştik, oradan devam edelim. Diğer problemi ise top eline geldiğinde hızlı bitirebilen pota altı oyuncuları karşısında problem yaşıyor ama zaman zaman oyun bilgisiyle bunu aşabiliyor. Hernandez-Sonseca zeki ve oyunu anlayabilen bir pivot. Ancak parkede elbette onun kadar zeki oyuncular çıktığı için bu problemi yaşıyor. Hernandez-Sonseca, Euroleague seviyesinde test edilmeli evet ama ben onun küçük bir alışma sürecinden sonra çok iyi performans göstereceğine inanıyorum. Scariolo da aynı şeyi düşünüyor ki onu ulusal takım için aday kadroya çağırdı. Hernandez-Sonseca'yı diğer oyunculara göre bu veriden yola çıkarak konumlandırırsak, Marc Gasol, Fran Vazquez gibi uzunların hemen bir seviye altında bir oyuncu. 

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...