Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

13 Ağustos 2009 Perşembe

Rubio ve Jankunas Regal Barcelona'ya ?

Her iki ismin de çok yakın bir zamanda Regal Barcelona'ya imza atacağı konuşuluyor. Jankunas geçenlerde verdiği röportajda önünde iki seçenek olduğunu söylemişti; Zalgiris ve Barcelona. İlk defa forma giydiği 2003-2004 sezonundan beri Zalgiris'te oynuyor. İyi hoş güzel ancak nereye kadar? Zalgiris ve Barcelona'nın hedefleri, değişen Avrupa Basketbolu'nda bir daha hiçbir zaman kesişmeyecek. Barcelona Final Four'a ve kupalara saldıran bir takım, Zalgiris Litvanyalı gençlerin yanına ABD'lileri serpiştirerek kendi çapında takılan bir takım olmaya devam edecek. İspanyolların Ersan'ı ve Andersen'i de kaybettiğini düşünürsek Jankunas için akıllı tercih Barcelona olacaktır.

Gelelim Ricky Rubio'ya. Koca bir yaz mevsimi bir bu çocuk bir de Christiano Ronaldo döndü dillerde. Ronaldo ilgi alanımız değil ama Rubio meselesi Dallas'ı geçmek üzere. Minnesota tarafından 5. sırada draft edildi ama Joventut yönetiminin 6.6 milyon dolarlık bonservis inadı yüzünden Rubio NBA hayallerini sözleşmesinin kalan süresi olan iki yıl daha ertelemek zorunda. Real Madrid'in teklifi Joventut yönetimini tatmin etse de Rubio'nun yanıtı "Hayır" oldu. İşte bu noktada devreye Regal Barcelona girdi ve üç tarafı da memnun edecek bir transfer için kolları sıvadı. Bonservis için 3.5 milyon euronun üzerinde bir bedel ve Rubio'ya ikinci yıldan sonra NBA'e gitme opsiyonu olan 4 yıllık bir sözleşme. Joventut NBA hayalleri yüzünden bedelsiz kaybedeceği yıldızından ciddi bir rakam kazanıyor, Rubio kapıyı kendisine kapatan Joventut'tan kurtulup daha iddialı bir takımda üstelik NBA opsiyonuyla kontrat yapıyor, Barcelona da en az iki sene Rubio'nun etinden sütünden faydalanıyor. Söylentiler bu şekilde. Gerçekler ancak Rubio karar verdiğinde ortaya çıkacak.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...