Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

1 Mayıs 2011 Pazar

Printezis Yeniden Olympiakos'ta

İlk profesyonel adımlarını Olympiakos'ta atan, Eurolig'e Olympiakos'la merhaba diyen Georgios Printezis 1,5 yıllık İspanya macerasının ardından tekrar Pire'ye döndü ve Olympiakos'la sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı. Printezis'in Malaga ile 1.2 milyon euroluk kontratı vardı ama daha az bir ücrete Olympiakos'a dönmeyi tercih etti. Yaklaşık 1 aydır konuşulan bir transferdi bu hatta Printezis'in sevgilisinin Facebook hesabında Malaga yönetimine ettiği küfürler Yunan basınında yer bulmuştu. Tekrar yuvaya döndü Printezis ve oldukça mutlu olduğunu da söylemek gerek. Unicaja Malaga da Printezis'e katkıları için teşekkür eden ve başarılar dileyen bir mesaj yayınladı. Printezis de transferiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı ve Malaga'dan birkaç yıl önce reddedilemeyecek bir teklif aldığını ve İspanya'ya gittiğini, oradaki basketbola bakış açısının çok özel olduğunu söyledi. Transferinin Nesterovic'in sakatlığıyla alakalı olmadığını ve görüşmelerin çok uzun süredir devam ettiğini de havaalanında gazetecilere üzerine basa basa söyledi. Bir bakıma  "Ben dönemlik takviye oyuncusu değilim, bu kulübün evladıyım ve değişilmezi olacağım." mesajını verdi. Sağlam bir Printezis Avrupa'nın en faydalı 4 numaralarından biri olur. Olympiakos'la tekrar form bulursa kırmızıların yaptığı hamlenin değeri bir kez daha ortaya çıkacaktır."Two years ago I had to make the most difficult professional decision of my life, but Unicaja was offering me a very lucrative 3 year contract which I could not deny. Although things did not turn out the way both sides would have wanted to, I will always carry great memories from the team and the city of Malaga. I would like to thank the people of the club for the chance they gave me and their support, especially during the time of my serious injury last season. It’s a model team, one among very few in Europe, with people that live for basketball and care about the team. The less I can wish them is to win titles and make their fans proud!

I feel lucky that all these years and especially during the most difficult ones, I had someone by my side that has always been there for me to support me and try for the best. I would like to thank my agent, Giorgos Demetropoulos, not only for the biggest contract of my career that he was able to get me two summers ago, but for his general attitude towards me. He did his job, dealing with me as a friend and a person and not only as client, which has been very important for me and I have greatly appreciated.

I’m returning to Piraeus at the most critical time in the season and the only thing I have on my mind is to help the team and celebrate a championship. I wish to thank the Angelopoulos brothers and Mr. Skindilias for showing me how much they wanted me, something equally important to me. I also wish to thank Mr. Ivkovic and Mr. Angelou for their trust and I promise to give 100% at every game and every practice. As for the fans, who even while I had been away, never forgot about me, I hope to be able to return the favor soon, only as deservingly”.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...