Sitedeki bütün yazılar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın.

27 Mart 2012 Salı

Ilias Zouros FIBA Avrupa'ya Konuştu

Ufuk Sarıca kaosu sonrası sessiz sedasız Anadolu Efes'e koç olan Ilias Zouros basketbol anlayışını, bakış açısını ve koçluğun kendisi için ne ifade ettiğini gayet samimi cümlelerle FIBA Avrupa resmi sitesine anlattı. Benim için dikkat çekici birkaç cümleyi aktarayım, gerisini okumak size kalsın.

"Bir iş teklifi ekonomik açıdan değil de basketbol açısından ilgi çekici gelirse nerede olduğunu düşünmeden dikkate alırım. Eğer projeye ikna olmazsam ekonomik koşullarını önemsemem, dikkate almam çünkü işime aşık olamazsam ve her gün %200'ümü veremezsem iyi performans gösteremem."

"Öğrenmek sonu olmayan bir süreçtir, her zaman öğrenecek yeni şeyler vardır. Her zaman deneyeceğiniz ekstra birşey mevcuttur ve bu sizi güçlendiren bir süreçtir."

"Bence basketbolu bir gün bile düşünmeyi bırakırsanız, geride kalırsınız. Çok hızlı gelişen bir spor ve heryerde yeni gelişmeleri takip etmelisiniz. Mümkün olduğunca fazla seyahat etmelisiniz ve yazın ara olduğunda veya boş kaldığınızda sürekli çalışmalısınız."

"Önemli olan herhangi bir seviyede veya yaş grubunda düşük maaşla veya maaşsız bile olsa sahada olmak, sürekli çalışır halde olmaktır."

Özellikle son cümle bence çok önemli. Belki de bol tavizli Anadolu Efes tercihinin birinci ağızdan açıklaması...

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails
Zaman darlığından dolayı sitenin güncel olmadığı dönemlerde Twitter hesaplarımızı takip ederek her türlü güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.
-
Maliano - http://twitter.com/maliano
 
Maliano - Kaynak göstermeden çalan çırpan Schortsanitis'in altında kalsın...